ПСИХОСОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА ДІТЕЙ В УМОВАХ ВІЙНИ: ІНСТРУМЕНТИ ТА ПРАКТИКИ

Організація соціально-педагогічного супроводу сімей, дітей ВПО, які перебувають у складних життєвих обставинах унаслідок військових дій,  набуває нового вектору: від реагування у форматі пропрацювання кризових емоційних станів, стабілізації стану до психоемоційного відновлення.

Зазначеній тематиці було присвячено онлайн-семінар «Психосоціальна підтримка дітей в умовах війни: інструменти та практики». Захід проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 30 березня  2023 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. У його роботі взяли участь 80 соціальних педагогів закладів освіти Сумщини.

Під час онлайн-зустрічі Світлана ГАВРИЛЕНКО, методист центру, висвітлила питання  надання соціально-педагогічної і психологічної допомоги здобувачам освіти з числа внутрішньо переміщених осіб в адаптації до нових умов освітнього процесу та налагодження і встановлення нових соціальних зв’язків у закладі освіти та за його межами. Соціальним педагогам  було презентовано техніки для роботи з дітьми «Коло підтримки для родини», «Соціальна мережа підтримки», «Камінці приємних спогадів», що є помічними у підтримці та розвитку соціальних зв’язків, побудові нових взаємостосунків дитини із соціальним оточенням.

Своїм досвідом з означеного питання з присутніми поділилися Лариса САМОФАЛОВА, соціальний педагог ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей», та Наталія ГУСЕНИЦЯ, психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.

Ознайомитися з презентаціями спікерів можна на сайті навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (рубрика «Методична скарбничка» – «Презентації»).  • 12