РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ «ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ СУМЩИНИ: ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

У Департаменті освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації 13 жовтня 2022 року відбувся регіональний форум професійної освіти «Професійна освіта для сталого розвитку Сумщини: виклики та перспективи».

Форум відкрила директор Департаменту Вікторія ГРОБОВА, яка окреслила головні напрямки розвитку та наголосила на необхідності створення ефективної мережі закладів сфери професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області відповідно до потреб регіону та країни в період воєнного часу.

Учасників форуму привітала заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Олена БОЙКО, яка подякувала освітянам за роботу у військовий час. Звернула увагу присутніх на те, що Сумщина є одним з лідерів серед областей у сфері розвитку професійної (професійно-технічної) освіти.

Генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина ШУМІК зазначила, що досягнення закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області є прогресивними.

Обговорення питань регіонального форуму професійної освіти «Професійна освіта для сталого розвитку Сумщини: виклики та перспективи» розпочалося з аналізу стану ринку праці Сумської області. Директор державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» Михайло ГУЗЬ поінформував присутніх про зміни на ринку праці Сумської області, спричинені воєнним станом.

Питання практики освоєння нових актуальних професій для регіонального ринку праці, їх динаміку та особливості впровадження висвітлили у своїх виступах директор державного навчального закладу «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» Віталія КАМИШАНСЬКА та директор державного навчального закладу «Шосткинський центр професійно-технічної освіти» Тетяна ЛАЗАРЄВА.

Набутим досвідом в організації освітнього процесу закладу, що знаходиться в зоні бойових дій, а саме специфікою проведення теоретичного навчання та виробничої практики в дистанційній формі, поділилася директор державного навчального закладу «Охтирського центру професійно-технічної освіти» Анна ГОРОБЕЦЬ.

Директор державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти» Віталій МЕЛЬНИК розповів про взаємодію закладу із підприємствами в умовах інтеграції освітніх і виробничих ресурсів.

Роль навчально-практичних центрів професійного спрямування у формуванні нових практичних кваліфікацій на прикладі досвіду власних закладів висвітлили у своїх виступах директор державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» Павло ПОМАРАН та директор державного професійно-технічного навчального закладу «Шосткинське вище професійне училище» Світлана КОВТУН.

Також у рамках форуму учасники ознайомилися з навчально-практичним центром для підготовки кваліфікованих робітників з професій «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів» державного навчального закладу «Сумське міжрегіональне вище професійне училище». Працівниками закладу проведено майстер-класи по роботі з устаткуванням центру.



  • 12