У МЕЖАХ ОСВІТНЬОГО ФОРУМУ РЕКТОРИ ТА НАУКОВЦІ ОБГОВОРИЛИ СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА, ПСИХОЛОГІЧНУ ПІДТРИМКУ СТУДЕНТІВ ТА ЄВРОПЕЙСЬКУ ІНТЕГРАЦІЮ

17 листопада 2022 року у Західноукраїнському національному університеті продовжив роботу дводенний Всеукраїнський освітній форум «Нові виміри безпеки: виклики та рішення». У класичному університеті Тернополя зустрілися ректори закладів вищої освіти та науковці з різних куточків України.

Форум розпочався із внесення прапора України слухачами центру офіцеру запасу ЗУНУ. Студенти разом із присутніми виконали Державний Гімн України. Серед захисників, які у боротьбі з ворогом віддали життя, на жаль, науковці, педагоги, працівники-освітяни, випускники і студенти вишів нашої держави. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували усіх полеглих героїв.

Розпочав роботу форуму Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, який зазначив: «Всеукраїнський дводенний форум – це не просто майданчик для спілкування, а платформа для безпеки, інновацій та розвитку освіти. Потрібно сформувати чітку стратегію поступу, забезпечити та організувати якісний навчальний процес, розробити систему першочергових дій».

До слова запросили міського голову Тернополя Сергія Надала: «Питання безпеки надзвичайно важливе. Я думаю, що ми багато речей сприймаємо із плином часу: почалася пандемія – зрозуміли значення здоров’я, почалася війна – почали усвідомлювати, що таке мир та безпека. Зараз усі зусилля мають бути спрямовані на те, аби забезпечити максимальну захищеність для усіх студентів України».

З вітальним словом звернувся до учасників форуму ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий.

«Я радий вітати у нашому університеті науковців, професорів та керівників усіх закладів вищої освіти. Сьогодні ми разом працюємо, аби освіта України вдосконалювалася та розвивалася, а навчальний процес був безпечним та ефективним для нашої молоді. Виклики потребують відповідних рішень, тому ми аналізуємо, впроваджуємо та модернізуємо вищу освіту. Пам’ятаймо, що знання – зброя, тому демонструймо єдність та стійкість на благо майбутнього наших студентів!», – промовив ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий.

Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіта і науки України Олег Шаров запросив учасників до першої панельної дискусії форуму. 

«Необхідно наповнювати ідеологічним змістом всю освіту України. План кожного університету, кожного підрозділу, кожного викладача на теперішній час повинен починатися із власного внеску в оборону країни. В цей час ми повинні з усіх сил підтримувати людей, які постраждали внаслідок війни. Працюймо на перемогу!», – зазначив у доповіді Олег Ігорович. 

У другій панельній дискусії «Впровадження тематики євроінтеграції в безпековий освітній процес та наукові дослідження» модератором виступив генеральний директор директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України Олександр Пижов. 

«Варто згадати про те, що коли Україна отримала статус кандидата на членство в Європейський Союз, президент чітко заявив про те, що політика у сфері європейської інтеграції перестає бути питанням лише зовнішнім, а перетворюється у питання внутрішнє. Шановні колеги, керівники закладів вищої освіти, ми маємо обов’язково врахувати це у наших освітніх програмах, підготувати фахівців до завтрашнього дня, до членства України в ЄС та до України як великого гравця глобалізованої світової політики», – зазначив Олександр Пижов.

У ході спілкування учасники обговорили подальше створення безпечного навчального процесу у вишах, психологічну підтримку студентів, визначили головні кроки освіти сьогодення.

До Міжнародного дня студента Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, міський голова Тернополя Сергій Надал, ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий разом зі студентами посадили гібіскус – дерево, що символізує стійкість та процвітання. Україна вистоїть. Україна переможе. Україна розквітне!

Також під час перебування у ЗУНУ Сергій Шкарлет поспілкувався із юнаками і дівчатами про плани на майбутнє й особливості навчального процесу під час повномасштабної війни росії проти України, а також привітав молодь із Міжнародним днем студента. 

«Перемога — за нами, адже країна з розумною, творчою, квітучою молоддю заслуговує на те, щоб бути щасливою!», – зазначив Міністр освіти і науки України.  • 12