ВІДБУЛАСЯ ВІДЕОСЕЛЕКТОРНА НАРАДА З АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ОБЛАСТІ

Для керівників органів управління освітою області та директорів закладів інституційного догляду та виховання дітей 6 червня 2023 року проведено робочу відеоселекторну нараду з актуальних питань діяльності закладів освіти. У ході роботи учасники наради обговорили питання створення безпечного середовища в закладах освіти, проведення превентивно-профілактичної роботи з учасниками освітнього процесу, організації змістовного дозвілля та зайнятості дітей влітку, підтримки обдарованої учнівської молоді.

Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА акцентувала увагу на збільшенні кількості нещасних випадків серед здобувачів освіти та поставила завдання, використовуючи доступні форми комунікацій, активізувати проведення заходів з просвіти учасників освітнього процесу, спрямованих, насамперед, на профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму, формування навичок із безпечної поведінки на воді, збереження життя та здоров’я дітей.

Продовжила цю тему Вікторія КОЧЕРГА, начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Сумській області, зазначивши, що нагальним є питання  профілактичної роботи з батьками неповнолітніх щодо користування Інтернетом, шкоди паління, алкоголю, мінної безпеки тощо; необхідності введення в кожному закладі спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі          Начальник відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи Віталій БІЛАШ звернув увагу учасників онлайн-наради на забезпеченні традиційного відпочинку та змістовного дозвілля дітей у період літніх канікул, їх психологічній підтримці, плануванні та реалізації заходів у період літньої відпочинково-дозвіллєвої кампанії з подолання освітніх втрат, спричинених військовою агресією.

Висвітлюючи питання реалізації діагностичного етапу обласної програми «Молода генерація Сумщини 2023-2027 років», що передбачає всебічний розвиток обдарованої учнівської молоді, завідувач навчально-методичного центру психологічної служб комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Ірина МАРУХИНА наголосила на активізації інформаційної кампанії серед учасників освітнього процесу з реалізації Програми.  

Завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Юлія ДІДОРЕНКО окреслила питання використання захисних споруд цивільного захисту інклюзивно-ресурсними центрами. За результатами розгляду питань, включених до порядку денного відео- селекторної наради, визначено завдання для подальшої роботи.  • 12