ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Державне свято – День Соборності України – відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акта возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році, для утворення єдиної (соборної) української держави.

Офіційно це свято в Україні відзначають із 1991 року згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року.

Соборність – це єдність і цілісність загальної території України, недоторканість її кордонів, а також духовне єднання всіх територій, які історично належали українському народові.

Ми, українці, маємо свою єдину національну державу, суверенну, демократичну, правову й соціальну. Нині гідні сини й доньки нашої України борються із запеклим ворогом, країною-агресором російською федерацією, за право бути вільним народом, якому притаманні високі моральні якості: патріотизм, людяність, доброта, чесність, порядність…
Тож нехай у кожного громадянина неньки-України живуть у серці віра в нашу неминучу перемогу, надія на світле майбутнє і щасливе вільне, мирне життя.
Все буде Україна!  • 12