ДЕПАРТАМЕНТОМ ОСВІТИ І НАУКИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗА УЧАСТІ КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ – ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА РОБОТИ З ТАЛАНОВИТОЮ МОЛОДДЮ  10 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ ПРОВЕДЕНО ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-НАРАДУ «РОЛЬ І МІСЦЕ МУЗЕЇВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ В НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОМУ ВИХОВАННІ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ».

У семінарі-нараді взяли участь 36 відповідальних за роботу музеїв з 32 громад області.

У своєму виступі директор Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА наголосила на важливості музейної педагогіки в сучасних умовах, необхідності активізації роботи музеїв закладів освіти та приведенні їхніх назв та експозицій у відповідність до вимог часу та сучасної нормативної бази.

Директор Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Лариса ТИХЕНКО відзначила особливу роль освітянських музеїв у національно-патріотичному вихованні. В інших виступах ішлося про модернізацію музеїв, музейну документацію та про подолання наслідків російської імперської та радянської тоталітарної спадщини в назвах та експозиціях музеїв.

Учасники семінару-наради відвідали приватний музей, а також музеї в Сумській спеціалізованій школі І–ІІІ ступенів № 17 та Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської  молоді, де ознайомилися із досвідом роботи музеїв як освітніх майданчиків.

За результатами семінару-наради прийнято рішення про активізацію роботи музеїв закладів освіти, оновлення назв і експозицій, а також пошук способів підтримки діяльності музеїв.  • 12