ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД З ТЕХНОЛОГІЙ (ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ), ПРАВОЗНАВСТВА

26 листопада 2022 року олімпіадну естафету підхопили юні майстри та майстрині Сумщини. Конкурсні завдання виконували учні з 5 територіальних громад.

ІІ етап олімпіади складався з двох турів: практичної роботи та теоретичного туру. У теоретичному турі учасникам було запропоновано знайти рішення заданої проблеми – ознайомитися з моделями-аналогами заданого виробу, спроєктувати власну модель з переліком технологічних операцій відповідно до обраного виробу та технології його виготовлення.
         У зв’язку з різним матеріальним забезпеченням столярних, слюсарних,
комбінованих майстерень та кабінетів з обслуговуючої праці обладнанням та
інструментами завдання до практичних робіт розроблялися на місцях – у кожному районі (місті, ТГ) самостійно.

27 листопада 2022 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства.

В інтелектуальних змаганнях з правознавства взяли участь  учні з 11 територіальних громад.

Олімпіадні завдання з правознавства  для  9-11 класів були спрямовані на розуміння учнями основ теорії держави й права, публічного права України (конституційне, адміністративне, фінансове); сімейного, цивільного,  трудового права; механізмів захисту прав і свобод людини; міжнародних стандартів з прав людини; основних завдань міжнародного гуманітарного права.     

Структура комплекту завдань з основ правознавства для 9-11 класів охоплювала запитання на знання учнями як теоретичного матеріалу (дайте розгорнуті відповіді, вказати відмінності між поняттями), так і на вияв практичних умінь: розв’язування юридичних ситуацій (задач), тестових завдань.  • 12