МІЖРЕГІОНАЛЬНА ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «ІСТОРИЧНА ПАМ’ЯТЬ В УМОВАХ СУЧАСНОЇ ВІЙНИ»

30 березня у м. Суми в режимі онлайн відбулася Міжрегіональна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Історична пам’ять в умовах сучасної війни».

Конференція була організована Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації та комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Учасників конференції привітали Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА та заступник директора з навчально-виховної роботи Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Дмитро ОМЕЛЬЧЕНКО. На конференції було представлено мистецьку візитівку Сумщини.

У конференції взяли участь 112 учасників з 11 областей України, які працювали під керівництвом досвідчених фахівців у чотирьох секціях:

  1. Історико-культурна спадщина України, яка зазнала руйнувань під час російського вторгнення.
  2. Перемоги та здобутки в історії російсько-українського протистояння: історичний аспект.
  3. Героїчні постаті військових і цивільних (волонтери, рятувальники, медики, журналісти, комунальники, освітяни та ін.) у російсько-українській війні.

4. Фольклор і література як джерело і засіб формування історичної пам’яті українського народу.

Виступи юних краєзнавців відзначалися глибиною, актуальністю та значним особистим внеском у дослідження актуальних питань минулого й сьогодення, які в час російської збройної агресії та героїчного протистояння України набувають особливого значення. Обговорення та підбиття підсумків відзначалося конструктивністю та загальною активністю

Дякуємо учасникам та керівникам за плідну роботу. Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації відзначить усіх сертифікатами та подяками. Тези виступів буде оприлюднено в електронному збірнику матеріалів конференції.  • 12