МОЖЛИВОСТІ АРТ-ТЕРАПІЇ ДЛЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВІДНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ

Особливості використання арт-терапевтичних технік з особами, які мають травмівний досвід, обговорювали під час онлайн-порадника практичні психологи закладів дошкільної освіти та психологи центрів професійного розвитку педагогічних працівників області.

Захід проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 13 травня 2023 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. У пораднику взяли участь 59 спеціалістів.

За модераторства Лариси КОНДРАТЕНКО, методиста центру, практичні психологи ознайомилися із поняттям «арт-терапія», її різновидами та принципами використання в роботі з дітьми та дорослими з метою їх психологічного відновлення та реабілітації.

Учасники онлайн-порадника отримали практичний досвід роботи з арт-техніками «Схованка для емоцій», «Приємні спогади», «Плюс і мінус», «Щоденник почуттів», які за допомогою творчого самовираження дозволяють усвідомити та відреагувати власні почуття, переосмислити свій травмівний досвід, особливості поведінки та емоції в тих чи інших ситуаціях, віднайти ресурси для відновлення.

Власним досвідом щодо використання арт-терапевтичних технік для психоемоційної стабілізації та психологічного відновлення учасників освітнього процесу поділилися практичні психологи Інна ПАНЧУК (Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 1 «Орлятко» Конотопської міської ради) та Ольга БУДЯНСЬКА (Сумський дошкільний навчальний заклад № 26 «Ласкавушка»).  • 12