НА СУМЩИНІ ВІДКРИЛИ ЩЕ ОДИН НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР НА БАЗІ СУМСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ, ТЕПЕР ЇХ В ОБЛАСТІ 14

Сьогодні, 25 січня 2022 року, навчально-практичний центр з професій «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням» розпочав свою роботу в державному професійно-технічному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти»

В урочистостях з нагоди відкриття центру взяв участь голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ. Очільник Сумщини зазначив про виняткове значення функціонування центру для впровадження в регіоні конкурентоспроможних на європейському ринку сучасних програм професійної освіти в галузі металообробки. За словами Дмитра Живицького, створення навчально-практичного центру спрямовано на сучасну підготовку кваліфікованих робітників, які будуть навчатися та вдосконалювати професійні навички на базі новітнього устаткування та в приміщеннях, що відповідають стандартам професійної (професійно-технічної) освіти.

Як зазначив голова Сумської обласної державної адміністрації, важливою є співпраця представників органів місцевої та центральної влади у створенні умов підготовки фахівців для потреб економіки нашого регіону. Зокрема, для створення навчально-практичного центру більшу частину коштів було виділено з державного бюджету (2 800 тис. гривень), залучено кошти місцевого бюджету (320 тис. гривень) та кошти соціальних партнерів і бізнесу (1 200 тис. гривень). Загальна вартість проєкту становить 4 320 тис. гривень.

Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА інформувала, що у 2021 році в Сумській області створено три навчально-практичні центри, відкриття яких відбудеться у 2022 році, і перший з них відкривається саме в державному професійно-технічному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти».

«Ми обрали для створення цих центрів ті професії, які затребувані в регіоні, у роботодавців та соціальних партнерів», – наголосила Вікторія Гробова.

Сумська область однією з перших у країні почала реалізовувати проекти дуальної освіти, спрямовані на активну взаємодію освіти та виробництва. Бізнес Сумщини, який активно розвивається, експортує свою продукцію за межі України, створює робочі місця, зацікавлений в освіті, що готує висококваліфіковані робітничі кадри.

У відкритті центру взяли участь соціальні партнери, які активно долучаються до організації практичної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти: Ольга КУЧКОВА (директор АТ «НВАТ «ВНДІкомпресормаш»), Сергій ТКАЧОВ (директор з кадрових питань і побуту АТ «СМНВО-Інжиніринг»), Андрій ГРЕК (перший заступник генерального директора АТ «СМНВО-Інжиніринг»), Олександр КОВТУН (голова правління АТ «СУМСЬКИЙ ЗАВОД «НАСОСЕНЕРГОМАШ»), Олександр ЧУБАРЕНКО (перший заступник генерального директора ТОВ «ГУАЛА КЛОЖЕРС ТЕХНОЛОГІЯ УКРАЇНА»).

Спільною для роботодавців стала позиція – створення таких центрів є ключовим для підготовки професіоналів із затребуваних професій, тому вони із задоволенням долучаються і будуть долучатися до підготовки робітничих кадрів.  • 12