НАУКОВА СПІЛЬНОТА СУМЩИНИ – РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ

Починаючи з 1997 року в третю суботу травня в Україні відзначається День науки. Попри виклики воєнного часу, вчені Сумщини традиційно о цій порі підбивають підсумки реалізованих за рік проєктів та визначаються з планами на майбутнє.

З цієї нагоди 20 травня 2022 року в Департаменті освіти і науки Сумської обласної військової адміністрації відбулися урочистості, покликані відзначити визнаних науковців та підтримати талановиту молодь. До заходу долучилися слухачі Сумського територіального відділення Малої академії наук України. Вони презентували керівництву військової адміністрації свої досягнення. Цьогоріч 129 учасників ІІ етапу конкурсу-захисту наукових робіт візьмуть участь у всеукраїнському етапі, а на GENIUS Olympiad Ukraine обдаровані діти Сумщини представили найбільшу кількість робіт (200 із 811). 

У режимі відеозв’язку до заходу приєдналися заклади фахової передвищої та вищої освіти, наукові установи області. 

У вітальному слові керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ наголосив, що наука є однією з підвалин розвитку успішної держави і буде відігравати важливу роль у повоєнній відбудові України. Також очільник Сумщини вручив Почесні грамоти науковим та науково-педагогічним працівникам області. 

Голова Ради ректорів закладів вищої освіти Сумської області Володимир ЛАДИКА зазначив, що в умовах воєнного сьогодення вкрай важливою є ефективна взаємодія влади, бізнесу та науки. Звертаючись до сучасних школярів, він висловив сподівання найближчим часом побачити їх студентами закладів вищої освіти Сумщини.

Заступник керівника Сумської обласної військової адміністрації Олена БОЙКО привітала юних учених зі значними здобутками і побажала кожному максимально реалізувати свої здібності в царині науки. Також Олена БОЙКО вручила нагороди найкращим юним науковцям області. 

Подяки Департаменту освіти і науки переможцям Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України та переможцям Національного відбору Міжнародної олімпіади «Genius Olympiad Ukraine» вручила директор Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА. Вона висловила впевненість в успішному майбутньому талановитої молоді області, побажала не зупинятися на досягнутому і підкорювати нові вершини.

Переможець Всеукраїнської олімпіади креативності Destination Imagination Богдан МОРОЗ і переможниця Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Я гордий тим, що українець зроду» Вікторія ШЕВИЧ звернулися до присутніх від імені своїх однолітків. Вони подякували за виявлену до них увагу і запевнили, що їх завзяття вистачить на реалізацію найсміливіших мрій.  • 12