ПЕДАГОГІКА ГРИ В ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Формування цілісної готовності педагогів до впровадження гри як наскрізного підходу у взаємодії з дітьми дошкільного віку, забезпечення всебічного розвитку дітей і наступності між дошкільною та початковою освітою в умовах запровадження Базового компонента дошкільної освіти й Концепції «Нова українська школа»  є актуальними питаннями сьогодення.

Наданню методичної допомоги педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти із цього питання було присвячено роботу Сесії 2 обласної методичної майстерні  2023 # 2 «Педагогіка гри у закладах дошкільної освіти», проведеної навчально-методичним відділом координації освітньої діяльності та  професійного розвитку Сумського ОІППО 1 червня 2023 року в онлайн-форматі. Учасники заходу – завідувачі, вихователі-методисти, вихователі, практичні психологи, учителі-логопеди закладів дошкільної освіти області.

Лариса МІЩЕНКО, методист з  дошкільної освіти навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та  професійного розвитку Сумського ОІППО, ознайомила педагогів з особливостями та значенням  вільної гри в розвитку дитини та звернула увагу на роль дорослого в організації вільної гри дитини.  Ірина ЦИМЕРМАН, старший викладач кафедри теорії та методики змісту освіти Сумського ОІППО, розкрила питання реалізації ігрового підходу у взаємодії з дітьми в закладах дошкільної освіти.  Вікторія ЛОБОДА, викладач кафедри теорії та методики змісту освіти Сумського ОІППО, зосередила увагу на характеристиці ігор. Учасники заходу мали можливість в ігровому онлайн-форматі   зануритися у світ ігор: «Вітання», «Парашут», «Світ вільної гри», «Мозковий штурм» «Характеристики гри», «Мій ігровий досвід», «День народження», «Продукти для торта», «Стан потоку», «Секрети педагога-дизайнера»,  «Лего-розминка», «Лего-руханка».

По завершенню заходу ІРИНА Удовиченко, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи  Сумського ОІППО, доктор педагогічних наук, професор, підбила підсумки заходу та вручила педагогам сертифікати, які засвідчують, що учасники взяли участь в обласній методичній майстерні 2023 # 2  Сесія 2 «Педагогіка гри в закладах дошкільної освіти».

Учасникам надано методичні рекомендації щодо застосування ігрових та діяльнісних методів «навчання через гру» в освітньому процесі закладів дошкільної освіти.  • 12