ПІДГОТОВКА УЧНІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ДО НМТ-2023 З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ: ПРАКТИЧНИЙ АСПЕКТ

Попри складну безпекову ситуацію в державі та Сумській області зокрема,  освіта залишається  важливим рушієм розвитку особистості та фундаментом економіки країни. Українці – освічена нація, яка в умовах навали окупанта загартовується, вивчає історію та культуру, що є цитаделлю нашої ідентичності.

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 24 лютого 2023 року для вчителів історії відбувся методичний порадник «Підготовка учнів закладів загальної середньої освіти до НМТ – 2023 з історії України: практичний аспект».

Олена ТРЕТЬЯКОВА, методист навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, у процесі роботи акцентувала увагу на особливостях організації освітнього процесу; формуванні предметної (історичної) компетентності учнів на уроках історії України під час підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ); роботі з писемними та візуальними джерелами; методиці роботи з тестовими завданнями з історії України у форматі НМТ. Крім того,  наголосила на аспектах опрацювання інформації про пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва на уроках історії під час підготовки до НМТ.

За результатами методичного порадника вчителям історії надано методичні рекомендації щодо підготовки учнів закладів загальної середньої освіти до НМТ – 2023 з історії України.  • 12