ПЛЕКАЄМО МІЦНІ СТОСУНКИ

В умовах триваючих викликів війни досить важливим є зміцнення резилієнтності (психологічної стійкості) в учасників освітнього процесу. Однією зі складових психологічної стійкості є стосунки, адже будь-яка особистість формується, довершує своє формування саме у стосунках.  

Про те, як плекати міцні стосунки в класі/групі, обговорили практичні психологи закладів освіти області, психологи центрів професійного розвитку педагогічних працівників під час онлайн-семінару, проведеного 31  жовтня       2023 року навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Модератор заходу, Ірина МАРУХИНА, завідувач центру, зосередила увагу присутніх на стратегіях плекання ефективної взаємодії між учнями; перешкодах на шляху формування добрих, турботливих стосунків в учнівському середовищі; ознайомила з алгоритмом надання розвивального зворотного зв’язку дитині у проблемній ситуації та  технікою попередження конфліктів «Зупинись – подумай – дій».  

        Під час роботи в групах учасники мали змогу обговорити практики зміцнення стосунків у класі: плекання корисних традицій у класі; практики підтримки учнями один одного в зіткненні з викликами війни: чути, говорити, навчатись ефективних шляхів справлятися з викликами.

        Закінчився семінар на теплій ноті: користуючись практикою подяки, присутні дякували собі, колегам, ситуаціям, що трапляються в їхньому житті, за нові можливості, за особистісне зростання.  • 12