ПРАКТИЧНІ ПСИХОЛОГИ СУМЩИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ ТРЕНІНГУ

У рамках міжнародного проєкту «Щаслива родина – успішна країна», головною метою якого є комплексна допомога родинам через підвищення кваліфікації шкільних психологів та соціальних педагогів за міжнародними практиками, 17 практичних психологів закладів освіти області взяли участь у міжнародному тренінгу «Екстрене реагування, управління стресом, адаптація та інклюзія в умовах військової агресії» (м. Львів)

Протягом тижня, з 7 до 11 серпня 2023 року, практичні психологи мали змогу ознайомитися з досвідом Ізраїлю, який багато років перебуває в умовах війни, щодо психологічної реабілітації. Адже війна в Україні для багатьох, хто її напряму переживає, проходить етап інтерпретації. Якщо ще недавно ми жили в очікуванні, що війна скоро закінчиться і тоді можна буде повернутися до життя, яке переважно подібне до того, що було до неї, то тепер розуміння, що суперечка може тривати багато років, може породжувати певні зміни у психічному стані дітей та педагогів. За цих умов потрібен певний внутрішній набір, що сприятиме посттравматичному зростанню. Під час тренінгу практичні психологи ознайомилися з прикладними інструментами для профілактики посттравматичного стресового розладу та підвищення життєстійкості, інструментами для системного втручання після надзвичайних подій на рівні учительської кімнати та класу.

Спікерами тренінгу були ізраїльські психологи з організації Early Starters International: Шимона Гродзін Цезарі,  Ян Серце  та Юлія Хромченко – директор програми для Східної Європи в організації Early Starters International, освітньої гуманітарної організації, яка повертає здорове дитинство маленьким дітям у надзвичайних ситуаціях та вразливих громадах у всьому світі.  

Як зауважили учасники тренінгу, навчання допомогло систематизувати знання, оволодіти практиками психологічної реабілітації дітей, застосовувати салютогенний підхід, що сприяє оздоровленню та посттравматичному зростанню.

Довідково: організатори проєкту: ГО «Всеукраїнська Ліга Українських жінок», БФ «Angels for Ukraine».

Співорганізатори тренінгів: Ізраїльська організація Early Starters International, організація «JEWROPE», БО «БФ «Фонд освітніх ініціатив».

Інформаційний партнер: Львівське радіо.

За підтримки Міністерства освіти і науки України.  • 12