ПРОГРАМА «ДІТИ ТА ВІЙНА: НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ» ЯК ІНСТРУМЕНТ ПІДВИЩЕННЯ СТРЕСОСТІЙКОСТІ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ

Особливості запровадження програми «Діти та війна: навчання технік зцілення» у практику роботи спеціалістів психологічної служби  обговорили під час онлайн-зустрічі практичні психологи та соціальні педагоги закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти та закладів інституційного догляду та виховання дітей.

Захід проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 14 лютого 2023 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. У зустрічі взяли участь 27 спеціалістів, які пройшли навчання за програмою.

Під час онлайн-зустрічі, за модераторства Лариси КОНДРАТЕНКО, методиста центру, обговорено питання особливостей запровадження програми в умовах дистанційного та/або змішаного навчання, пошуку альтернативних шляхів її використання як способу надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу та підвищення їх резілієнтності. Особливу увагу було приділено проблемним питанням, зокрема, пошуку способів мотивування дітей до тренінгової роботи, напрацювання шляхів контролю за самопочуттям дітей, долучених до тренінгової роботи в режимі онлайн, механізмів подолання особистих страхів та пересторог щодо можливості вторинної травматизації підлітків під час проведення занять та напрацюванню шляхів їх вирішення.  • 12