ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ, ОРГАНІЗАЦІЇ ПСИХОЛОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ РОЗГЛЯНУТО НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

На засіданні колегії Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, що відбулося 21 червня 2023 року, були присутні керівники органів управління освітою, директори закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів інституційного догляду та виховання дітей. Обговорено 5 питань, 2 із яких розглянуто в порядку контролю.

Голова колегії, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА під час обговорення питання про організацію освітнього процесу з навчального предмета «Захист України» та національно-патріотичного виховання в закладах освіти Сумської області акцентувала увагу присутніх на його пріоритетності, особливо в умовах воєнного стану, а також на необхідності спрямувати зусилля на поліпшення навчально-матеріальної бази кабінетів з предмета «Захист України», оснащення класів безпеки відповідно до встановлених норм та уникнення практики суміщення цих кабінетів.

Викладач кафедри теорії і методики змісту освіти комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Вадим ЛЕГКОДУХ, доповідачи із цього питання, наголосив на основних завданнях керівників органів управління освітою, закладів освіти щодо усунення недоліків в організації освітнього процесу із предмета «Захист України».

Продовженням теми національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді стало обговорення питання про роботу органів управління освітою сільських, селищних, міських рад Сумської області щодо організації діяльності музеїв закладів освіти. Голова колегії Вікторія Гробова зазначила, що кожен управлінець, кожен керівник закладу освіти повинен проаналізувати причини тенденції до зменшення кількості музеїв у закладах освіти області. Адже музей у закладі освіти, як зазначив завідувач туристсько-краєзнавчого відділу комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Сергій П’ЯТАЧЕНКО, – це потужний центр виховання юного покоління в дусі патріотизму.

Організація психологічного супроводу освітнього процесу в умовах воєнного стану – один із важливих напрямів роботи закладів освіти. Доповідала із цього питання Ірина МАРУХИНА, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Члени колегії активно висловлювали свої думки щодо прийняття відповідного рішення.

На засіданні знято з контролю два рішення колегії Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 27.12.2022 про стан роботи щодо запобігання правопорушень і злочинності серед дітей шкільного віку в закладах освіти Глухівської міської, Миколаївської селищної, Річківської сільської територіальних громад та стан роботи зі зверненнями громадян у Департаменті освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, органах управління освітою Синівської сільської ради Роменського району та Юнаківської сільської ради Сумського району.  • 12