ДЕПАРТАМЕНТОМ ОСВІТИ І НАУКИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ 8 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ ПРОВЕДЕНО ОБЛАСНИЙ ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ «ДОШКІЛЛЯ СУМЩИНИ З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ» ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТІВ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ, КОНСУЛЬТАНТІВ ЦЕНТРІВ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ МІСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ, СІЛЬСЬКИХ РАД ТА ДИРЕКТОРІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Захід складався з двох частин – урочистої вітальної частини та марафону ідей « Дошкілля Сумщини під крилами захисту» (освітній процес в умовах воєнного стану).

Зі вступним словом до учасників заходу звернулась заступник голови Сумської обласної державної адміністрації–керівника обласної військової адміністрації Олена Бойко. Вона висловила слова глибокої вдячності за таку важливу та потрібну щоденну працю всіх працівників дошкілля, особливо в умовах військового стану. «Освіта починається саме з дошкілля. Тому дошкільна освіта надзвичайно важлива для розвитку дітей саме цієї категорії. Дуже добре, що, незважаючи на перешкоди сьогодення, дошкілля Сумщини працює, використовуючи різні доступні види форм навчання, щоб не втратити зв’язок з малечею та їх батьками».

Віктор Федорченко, голова Сумської обласної ради. підкреслив, що бути вихователем – велика відповідальність. «Бо саме від вашого професіоналізму, терпіння, мудрості залежить те найдорожче, що в нас є – наше життя і наша надія – наші діти. Від того, як ми виховаємо малечу і як їх навчимо, залежить успіх держави. А я, спостерігаючи за вашими жаринками в очах, коли ви дивилися ролик про дітей, бачу, що в нас росте найкраще майбутнє! Бажаю, аби у вас ніколи не згасла ця жаринка, щоб якнайскоріше закінчилася війна і в наших дитячих садочках знову залунав дитячий гомін»,– звернувся до педагогів дошкільної освіти.

Було відеозвернення до кагорти працівників дошкільної освіти Сумської області від Світлани Нерянової, начальника відділу дошкільної освіти головного управління загальної середньої та дошкільної освіти  директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України .У своєму відеовітанні вона підкреслила, щоцього року професійне свято усіх працівників освітньої галузі особливе, обпалене війною… Попри все на світі, педагоги тримають свій освітянський фронт, адже педагоги дошкілля – це тил нашої країни та її майбутнього. Саме сьогодні педагоги – дошкільники формують життєствердний світогляд та духовність майбутнього покоління патріотів нашої держави. Подякувала педагогам дошкільникам Сумщини за відданість справі.

Зі словами привітання та вдячності до багатотисячного колективу педагогів Сумщини звернулась і народний депутат України Тетяна Скрипка. «Виношу вам, шановні освітяни дошкілля, слова вдячності за зусилля і старання, за щоденний труд і велику відповідальність. За те, що саме завдяки вам, наш світ стає більш людяним, добрішим і світлішим. Доземний вам уклін!» 

Вікторія Гробова, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, привітала працівників закладів дошкільної освіти з обласним Днем дошкілля та подякувала педагогам за їх невтомну працю, любов до вихованців. Вона наголосила: «Професія вихователя особлива, 

дивовижна та захоплююча. Від мудрості вихователя, його терпіння, уваги, ніжності та турботи залежить доля кожної дитини. Вихователь – помічник, наставник, партнер вихованця у дивовижній подорожі просторами дитинства».

Сергій Осадчий, голова Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, теж звернувся до присутніх зі словами привітання та вдячності. «Дошкільники – це особливі люди, ви добрі, чуйні, мудрі, талановиті. Від вас віє тепло і ніжність, любов і затишок. Тож залишайтесь такими і надалі».

Під час проведення урочистої частини кращих представників освітньої галузі області нагороджено почесними грамотами, подяками Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради, Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації.

Гостям та учасникам заходу було запропоновано до перегляду виставкова експозиція «Безпечне та здорове освітнє середовище ЗДО» та відеоматеріали кращих педагогів-практиків «Інноваційний поступ дошкільної освіти». 

За результатами проведеного заходу було визначено наступні напрямки подальшої роботи:

безпечне середовище для учасників освітнього процесу;

наступність між ланками дошкільної освіти та початкового навчання в закладах загальної середньої освіти;

охоплення дітей дошкільного віку різними формами навчання;

забезпечення якісної дошкільної освіти шляхом трансформування методичних ідей.

Начальник відділу дошкільної освіти головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України
Нерянова Світлана Іванівна  • 12