ІІІ ЕТАП ХХІІІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

Українська мова – найвагоміше надбання кожної окремої людини й найбільша суспільна цінність, що об’єднує нас як націю і зміцнює в протистоянні агресивному ворогу. Ми завжди пам’ятатимемо, що за право говорити рідною мовою українці віддавали свої життя. В українській мові – сила та єдність нашого народу, а єдність – абсолютний пріоритет для нас усіх у сучасних суспільно-політичних умовах.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 03.11.2022 № 1/13108-22 «Про проведення ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»  та  наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 19.12.2022 № 466-ОД «Про проведення ІІІ етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів закладів загальної середньої освіти області у 2022-2023 навчальному році», 24.12.2022 у містах, районах, територіальних громадах Сумської області відбувся ІІІ етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Беручи участь у конкурсі знавців рідної мови імені Петра Яцика, учасники засвідчують глибоку повагу до своєї держави, народу й рідного краю,  демонструють шану й любов до українського слова. Адже мета конкурсу – це забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді.

Участь у конкурсі – добровільна.

            У зв’язку з епідемічною ситуацією ІІІ етап конкурсу відбувся в дистанційному форматі з дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

          Учасниками ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти 19 територіальних громад-учасниць (Глухівської, Конотопської, Роменської, Тростянецької міських рад; Дубов’язівської, Миколаївської, Свеської, Степанівської селищних рад; Андріяшівської, Березівської, Бочечківської, Верхньосироватської, Вільшанської, Кириківської, Комишанської, Коровинської, Миколаївської, Синівської, Чернеччинської сільських рад).

          Нехай участь у конкурсі стане для учасників – учнів 3-11 класів  закладів загальної середньої освіти сходинкою до самовдосконалення  та майбутніх перемог.  • 12