ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ НМТ-2022 ТА ПЕРСПЕКТИВИ НМТ 2023 РОКУ

Через воєнні дії в Україні, спричинені широкомасштабним вторгненням росії на територію України, уперше в історії масове випробування 2022 року проводили у формі онлайн. Не зважаючи на складні умови, у Сумській області було забезпечено проведення тестувань у тимчасових екзаменаційних центрах, де всі учасники, які взяли участь у НМТ, отримали свої результати.

Реалізувати процедуру НМТ у 2022 році в Сумській області вдалося завдяки ефективній та злагодженій співпраці Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, місцевих органів управління освітою. Роботу було проведено організовано, з чітким дотриманням норм і вимог нормативно-правової документації.

Саме підсумкам НМТ-2022 у Сумській області 29 листопада 2022 року було присвячено нараду за участю директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра СИДОРЕНКА, яка об’єднала керівників відділів (управлінь) освітою, відповідальних осіб за проведення НМТ/ЗНО та відповідальних за тимчасові екзаменаційні центри.

Відкрила нараду Вікторія ГРОБОВА, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, яка наголосила на відповідальності, що покладена на освітянський фронт, за якісне навчання та підготовку випускників в умовах війни та поставила завдання: вибороти сьогодні перемогу та сформувати націю освічених українців.    

Олександром СИДОРЕНКОМ було розставлено акценти на організації та особливостях проведення цьогорічного вступного випробування, проаналізовано статистичні показники участі у НМТ учасників Сумської області, які прибули до тимчасових центрів як на території області, так і інших регіонів України та за кордоном.

Звернувши увагу на найбільше за всі роки проведення тестувань, кількість найвищих оцінок,  382 учасники із Сумської області отримали 200 балів, Олександр СИДОРЕНКО наголосив на тому, що учасники показали найкращий результат з математики – 168 осіб, з історії України – 128 учасників, з української мови – 86 вступників.

Учасники наради також мали можливість ознайомитися з перспективою НМТ 2023 року, підготовку до якого вже ініційовано Міністерством освіти і науки України. Деталі буде оприлюднено у відповідному Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2023 році.

У деталях – презентація «НМТ».  • 12