ПРІОРИТЕТНІ ПИТАННЯ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ «ОСВІТА» РОЗГЛЯНУТО НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Відбулося 21 березня 2023 року засідання колегії Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації за участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Олени БОЙКО. На засіданні були присутні керівники органів управління освітою, директори закладів професійної (професійно-технічної) освіти, директори закладів інституційного догляду та виховання дітей, керівники закладів фахової передвищої освіти педагогічного та будівельного профілей.

Обговорено 4 питання, 1 із яких розглянуто в порядку контролю.

Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Олена Бойко у вступному слові зазначила: «Професійна спільнота освітян відповідально ставиться до виконання завдань, поставлених перед ними Урядом, державою. Згуртованість і спільна праця дає позитивний результат. Будь-які перепони, випробування під силу освітянам Сумщини».

Посадовець наголосила на змінах, що відбуваються в Уряді, Міністерстві освіти і науки України. Висловила впевненість у тому, що всі напрацювання буде збережено, проєкти й ініціативи втілено в життя. 

Зазначила, що триває другий Рік Спротиву, Незламності українців проти російської федерації – країни-аргесора. І хоча територія Сумської області деокупована, сумною є статистика щодо нових втрат серед працівників освіти, дітей. Запевнила, що роботу з відновлення установ та закладів освіти буде продовжено. Першочерговим завданням освітян у цей складний час є створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти області.

Пріоритетом у діяльності закладів освіти повинно бути й організація харчування дітей.

Одним з найважливіших питань є оплата праці всіх працівників галузі «Освіта».

Голова колегії, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА в процесі обговорення питань про створення безпечного освітнього середовища в закладах дошкільної та загальної середньої освіти області, стан підготовки робітничих кадрів за професіями напрямку «Громадське харчування» в закладах професійної (професійно-технічної) освіти та стан організації освітнього процесу в Комунальному закладі Сумської обласної ради «Лебединський навчально-реабілітаційний центр» зосередила увагу присутніх на проблемах, у тому числі тих, які можна вирішити без застосування фінансового ресурсу.

Доповідаючи про стан створення безпечного освітнього середовища, начальник управління дошкільної, загальної середньої, інклюзивної, позашкільної освіти, виховної роботи, цифрової трансформації та впровадження інформаційних технологій Світлана БИРЧЕНКО зазначила, що нагальним є питання подальшого облаштування захисних споруд цивільного захисту в закладах освіти, виконання актів, приписів Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Сумській області; уведення посади спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі, установлення захисних модулів у закладах освіти, де відсутні захисні споруди.

Продовжила цю тему Вікторія КОЧЕРГА, тимчасово виконуючий обов’язки керівника відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Сумській області, запрошена до участі в засіданні колегії.  У своєму виступі вона наголосила на таких важливих аспектах: створення класів безпеки в закладах освіти області, профілактична робота з батьками неповнолітніх щодо користування ними Інтернетом, шкоди паління, алкоголю, мінної безпеки тощо; необхідності введення в кожному закладі спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі; стану відвідування учнями навчальних занять, у тому числі в дистанційному режимі; обліку дітей та їх батьків, які мешкають у прикордонних територіальних громадах.

Заступник директора Департаменту – начальник управління професійної, фахової передвищої, вищої освіти, наукової роботи та ресурсного забезпечення Юрій ХАРЛАМОВ, доповідаючи про стан підготовки робітничих кадрів за професіями напрямку «Громадське харчування» в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області, проаналізував основні причини проблемних питань щодо підготовки робітничих кадрів із цього напрямку.

Нагальні питання, що потребують невідкладного вирішення, озвучив у своєму виступі начальник відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи управління дошкільної, загальної середньої, інклюзивної, позашкільної освіти, виховної роботи, цифрової трансформації та впровадження інформаційних технологій Віталій БІЛАШ, доповідаючи про  стан організації освітнього процесу в Комунальному закладі Сумської обласної ради «Лебединський навчально-реабілітаційний центр».

Підбиваючи підсумки засідання, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Олена Бойко та голова колегії Вікторія Гробова ще раз наголосили на важливості питання збереження життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу.  • 12