СІЧНЕВА ПЕДАГОГІЧНА ЗУСТРІЧ

За ініціативи Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації 12.01.2023, у рамках змішаного формату проведення першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»,  відбулася перша січнева педагогічна зустріч у двох локаціях: Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, комунальний заклад Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти за номінаціями: «Захист України», «Фізична культура», «Основи здоров’я», «Початкова освіта».

Захід об’єднав 138 учителів, зареєстрованих на участь у першому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023», та поєднав пасивну, активну, інтерактивну моделі педагогічної взаємодії.

Активна модель (презентація педагогічних команд за номінаціями) відбулася за спікерства Вікторії ГРОБОВОЇ, директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, доктора юридичних наук, професора, яка привітала учасників заходу, розставила педагогічні акценти на перспективу, наголосивши на значимості командної роботи.

Пасивну модель реалізувала з учасниками заходу модератор
Ірина УДОВИЧЕНКО, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доктор педагогічних наук, професор, ознайомивши учасників з правилами, умовами, порядком проведення першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023», акцентувала увагу на важливості конкурсу в професійній діяльності педагога.

Інтерактивну модель навчання учасники конкурсу відпрацьовували в командах, працюючи за номінаціями під керівництвом секретарів журі – методистів комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Вадима ЛЕГКОДУХА, Марини КІСІЛЬОВОЇ, Олени ТРЕТЬЯКОВОЇ, Ольги КУРГАН.

Учасники протягом заходу дотримувалися дрес-коду: у номінації «Захист                     України» – військова форма (камуфляж), у номінаціях: «Фізична культура», «Основи здоров’я», «Початкова освіта» – вишиванка, презентуючи свої напрацювання, за підтримки комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Основними меседжами учасників конкурсу в номінаціях були:

«Захист України» – необхідність навчити випускників захищати рідну Україну, поважати державні символи та володіти необхідними навиками поводження зі зброєю, надавати першу медичну допомогу.

«Основи здоров’я» – краще запобігти захворюванню, аніж лікуватися. Особиста охайність (гігієна), прагнення до привітного спілкування з іншими людьми, доброта, придатні умови праці, корисне здорове харчування і здоровий спосіб життя – усе це важливо та всьому цьому можна навчити!

«Фізична культура» – здорові духом і тілом люди – опора суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю. Фізична культура – це сила, енергія, краса, дисципліна, здоров’я, підтягнутість.

«Початкова освіта» – найчисельніша номінація, що охоплює найбільшу кількість учнів, які навчаються в початкових класах Нової української школи.

Анонс: відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 24.11.2022 № 420-ОД «Про умови та порядок проведення першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» у період із 30 січня до 24 лютого 2023 року буде реалізовано перший тур конкурсу згідно з календарем подій.  • 12