ТРИМАЙМО СПОКІЙ ТА РІВНОВАГУ: ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ДО НМТ-2023

Початок літа є важливим етапом у житті випускників, адже саме в цей час вони складають  національний мультипредметний тест. Як і будь-який інший  іспит, національний мультипредметний тест викликає хвилювання, підвищує тривогу, що на сьогодні посилюється ще й зовнішніми чинниками. Адже йде війна, багато випускників розлучені зі своїми родинами та домівками, перебувають за кордоном чи в іншому регіоні країни, потерпають від обстрілів, нестачі звичних речей та розпорядку.

Як у цих умовах скласти  НМТ-2023, не нервуватися надмірно й не втратити здоров’я, як фізичне, так і психологічне, обговорили практичні психологи закладів загальної середньої освіти, психологи центрів професійного розвитку педагогічних працівників під час наради, проведеної навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 1 червня 2023 року.

Учасники наради мали змогу ознайомитися з досвідом роботи практичних психологів Наталії ЗЕЛЕНСЬКОЇ (Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 імені Ігоря Гольченка Сумської міської ради) та Раїси РАК (Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 Роменської міської ради) щодо психологічної підготовки учнів до складання національного мультипредметного тесту. 

Підводячи підсумок зустрічі, Ірина МАРУХИНА, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби, зауважила, що основне навантаження з підготовки до НМТ-2023, звичайно, мають самі випускники. Проте не менш важливою є і психологічна підготовка педагогів та батьків випускників, адже їх поведінка та підтримка  є важливими з огляду на успішність складання іспиту випускниками. А тому робота практичного психолога із цього напрямку має бути спрямована на всіх учасників освітнього процесу.  • 12