У МІЖНАРОДНОМУ РЕЙТИНГУ WEBOMETRICS ЗАКЛАДИ ВИЩОЇ ОСВІТИ СУМЩИНИ ВВІЙШЛИ В ТОП-3 ТА ТОП-100

Рейтинг об’єктивно та достовірно відображає показники якості освітніх послуг, а також формує єдиний міжнародний орієнтир здобувачів освіти, науково-педагогічних та педагогічних працівників, стейкхолдерів та громадськості щодо високоякісної вищої освіти

У рейтингу Webometrics серед 313 закладів вищої освіти України, станом на січень 2022 року, у першу трійку ввійшов Сумський державний університет, поступившись тільки Київському національному університету імені Тараса Шевченка та Національному технічному університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Комунальний заклад Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти займає 54 місце в рейтингу.

Входження закладів який рік поспіль до ТОП-100 закладів вищої освіти України свідчить про доступність та відкритість ресурсів, активну внутрішню та зовнішню політику, високий науковий потенціал, активність і результативність у провадженні освітньої, науково-дослідної та організаційно-методичної діяльності.

Webometrics ranking of world’s universities (вебометричний рейтинг університетів світу) – один із найбільш авторитетних рейтингів у міжнародному освітньому середовищі. Рейтинг складає та публікує двічі на рік (у січні та липні) лабораторія кіберметрики (Cybermetrics Lab) Національної дослідницької ради Іспанії (National Research Council, CSIC), яка діє при Міністерстві освіти Іспанії.

Результати досліджень Webometrics у січні 2022 року охопили більше 30 тисяч університетів/інститутів із усього світу. Методика вимірювання Webometrics постійно змінюється, проте в основу покладено аналіз однакових складових, а саме: зовнішніх посилань на сайт, розміру сайту (кількості сторінок та публікацій, медіаматеріалів тощо) та наукових публікацій, що є доступними онлайн. Ці складові отримуються з різних пошукових систем.Із повною версією рейтингу можна ознайомитися за посиланням: https://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine%20  • 12