ВІДБУЛАСЯ ЧЕРГОВА ЗУСТРІЧ УЧАСНИКІВ ПРОЄКТУ «ЗАВЖДИ ПОРУЧ»

Як змотивувати педагогів до участі в проєкті «Завжди поруч»? Які методи залучення педагогів є найбільш ефективними? Ці та інші питання було розглянуто під час чергової рефлексивної зустрічі спеціалістів психологічної служби системи освіти області, проведеної в рамках реалізації обласного проєкту «Завжди поруч»  

Захід проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 15 лютого 2023 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. У зустрічі взяли участь 213 практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти області, психологи центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

На початку зустрічі Ірина МАРУХИНА, завідувач центру, акцентувала увагу присутніх на особливостях навчання дорослих відповідно до «Циклу навчання дорослих» Д.Колбі, проаналізувала методи залучення педагогів до групової роботи, зокрема методи актуалізації, проблематизації, самовизначення.

Лариса КОНДРАТЕНКО, методист центру, ознайомила учасників з методикою проведення групової консультації як формою підтримки педагогічних працівників у рамках реалізації проєкту.

Важливим для учасників виявився практичний етап відпрацювання навичок проведення групового консультування педагогів. Працюючи в групах, спеціалісти визначили структуру консультації, методичні аспекти її запровадження в практику роботи, можливості та недоліки в контексті технології реалізації проєкту.  

Як зауважили учасники, подібні зустрічі сприяють професійному зростанню, удосконаленню навичок роботи з педагогами, мотивують до подальшої роботи за проєктом «Завжди поруч».  • 12