На засіданні колегії Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, що відбулося 27 грудня 2022 року за участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації – керівника обласної військової адміністрації Олени БОЙКО, обговорено важливі питання організації освітнього та управлінського процесів в умовах воєнного стану.
На засіданні були присутні керівники органів управління освітою, директори закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, директори закладів інституційного догляду та виховання дітей.
У вступному слові заступник очільника Сумської області Олена БОЙКО зазначила, що Уряд, держава, Сумська обласна державна адміністрація завжди всебічно піклуються про освітянську галузь, а особливо в рік жорстокої війни, розв’язаної країною-агресором – російською федерацією проти незалежної України. Наголосила, що освітяни області не втратили жодного пріоритету в розвитку освіти, хоча є пошкоджені заклади освіти, втрати серед викладацького складу. Подякувала освітянам області за належну організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану за різними формами навчання: очною, дистанційною та змішаною. Висловила впевненість у неминучій перемозі нашого народу над ворогом: «Вірю в те, що світ ще дізнається про сміливі вчинки наших освітян, які стоять за оборонним рубежем, вкладають свої сили в освіту, у наших дітей», привітала присутніх з прийдешніми святами.
На засіданні колегії розглянуто питання про стан роботи щодо запобігання правопорушень та злочинності серед дітей шкільного віку в закладах освіти, організацї освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти в умовах воєнного стану, звернень громадян, 4 питання в порядку контролю, схвалено план роботи Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації на 2023 рік.
Голова колегії, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА, у процесі обговорення питань закцентувала увагу керівників установ і закладів освіти на необхідності забезпечувати організацію якісного освітнього процесу в умовах воєнного стану за різними формами навчання: очною, змішаною та дистанційною. Пріоритетом у діяльності повинно бути створення безпечних умов для кожного учасника освітнього процесу, при цьому зазначила, що планується введення посади спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі. Керівникам закладів фахової передвищої освіти необхідно здійснювати взаємодію з базами практик та роботодавцями для набуття практичних навичок та подальшого працевлаштування випускників. Робота установ та закладів освіти повинна бути прозорою, необхідно систематично оприлюднювати на вебсайтах інформацію із найбільш актуальних питань, з якими звертаються громадяни.
Директор Комунального закладу Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка» Любов БІЛОКОБИЛЬСЬКА поділилася цінним досвідом щодо організації освітнього процесу за дистанційною формою.
Знято з контролю питання попередніх рішень колегії щодо діяльності закладів позашкільної освіти із забезпечення рівного доступу до позашкільної освіти дітей та учнівської молоді, організації дозвілля дітей та учнівської молоді в позаурочний час, модернізації матеріально-технічної бази закладів фахової передвищої освіти Сумської області. При цьому визначено довгострокові завдання із цих питань, що залишаються на постійному контролі.



