ЗНАВЦІ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ЗМАГАЛИСЯ ЗА ПЕРЕМОГУ В ІІ ЕТАПІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

Незважаючи на важкі випробування, які постали перед українцями у 2022 році, ми продовжуємо шукати талановиту, творчо обдаровану молодь. Знавці й шанувальники українського слова закладів професійної (професійно-технічної) освіти області 20 грудня 2022 року завітали до ДНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту» та ДПТНЗ «Конотопське вище професійне училище» для участі в Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.

У ІІ етапі конкурсу взяв участь 21 здобувач освіти із 17 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Привітала учасників мовних змагань Вікторія ГОРОВА, начальник відділу професійної, фахової передвищої, вищої освіти та наукової роботи управління професійної, фахової передвищої, вищої освіти, наукової роботи та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, та наголосила, що «українська мова – наше культурне надбання, гарантія збереження ідентичності нації, запорука соборності та подальшого успішного розвитку країни. Сьогодні українці віддають свої життя за право говорити рідною мовою, бо в українській мові – сила та єдність нашого народу. Беручи участь у конкурсі знавців рідної мови імені Петра Яцика, учасники засвідчують глибоку повагу до своєї держави, народу й рідного краю, демонструють шану й любов до українського слова».

Протягом трьох годин юні знавці українського слова виконували завдання різних видів з української мови.

Під час заходу для керівників команд проведено методичну мозаїку «Упровадження інноваційних засобів навчання для підвищення мотивації учнів до читання» (у рамках проєкту «Створення буктрейлера професій у літературі»).

Зичимо учасникам конкурсу подальших успіхів у майстерному опануванні художнім словом, а викладачам – терпіння, радості й задоволення від досягнень своїх учнів!

Бережімо і плекаймо рідну мову, шануймо її та пишаймося нею!

Слава Україні! Українська мова – мова переможців!  • 12