Створення безбар’єрного, комфортного освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, – один із пріоритетів розвитку сучасної освіти. В області в закладах загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням створено та функціонують 133 ресурсні кімнати та 80 медіатек.
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/02/Kosivshhynskyj-zaklad-zagalnoyi-serednoyi-osvity-mediateka-1024x498.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/02/Kosivshhynskyj-zaklad-zagalnoyi-serednoyi-osvity-mediateka-2-1024x498.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/02/Vorozhbyanskyj-litsej-opornyj-zakladVorozhbyanskoyi-miskoyi-rady-1024x768.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/02/Stepanivska-zagalnoosvitnya-shkola-I-III-st-1024x576.jpg)
Документи:
- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 366-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року»
- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2021 р. № 883-р «Про затвердження плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року»
- Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 05 листопада 2021р. № 690-ОД «Про затвердження плану дій Сумської обласної державної адміністрації на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року»
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/02/bez-baryeriv.jpg)