«ФЕЙКОТРОЩІ»:ПЕРЕВІРКА ІНФОРМАЦІЇ НА ДОСТОВІРНІСТЬ

В умовах існування у постійному потоці інформації, активному впровадженні інформаційно-комунікативних технологій у повсякденне життя, розширенні меж соціальних мереж, конвергенції реального та віртуального виникають запити субʼєктів освіти та інших громадян щодо гострої необхідності перевірки отриманих фактів та інформації на достовірність.

З метою допомоги у перевірці на достовірність отриманої інформації освітянам, науковцям, батькам, студентам, учням на офіційній сторінці комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти створено розділ «Фейкотрощі». Розділ містить інформацію про фактчекінгові проєкти, такі як «Stopfake», «VoxCheck», «Без Брехні» та «НотаЄнота», із посиланням на їх офіційні сторінки у мережі Інтернет, Facebook, Telegram.

Фактчекінг передбачає перевірку фактів та тверджень, які викликають сумнів, на точність та правдивість. Розквіт фактчекінгу припадає на 2016 рік, проте ним користувалися здебільшого журналісти для аналізу висловів політиків та громадських діячів. Останнім часом цей метод перевірки набув все більшого поширення і серед звичайних читачів, зокрема коли виникає необхідність перевірити на достовірність певну публікацію у засобах масової інформації.

В Україні фактчекінг є досить популярним, адже в умовах військової агресії російської федерації ведеться й інформаційна війна, яка впливає на інформаційний простір, що призводить до викривлення фактів та інформації про події. Тож, будьмо медіаграмотними та вчимося критично сприймати інформацію, перевіряючи її на достовірність.



  • 12