Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38-а, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
web: http://osvita-sumy.com.ua/

документи Департаменту освіти і науки знаходяться у стадії розробки 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8-00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

Відеоконференція для працівників професійно-технічної освіти Сумщини

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області 16 вересня 2016 року в онлайн-режимі провів відеоконференцію для працівників професійно-технічних навчальних закладів області. Тематичний спектр запитань, що обговорювались, охопив усі актуальні проблеми й інновації професійно-технічної освіти.

Юрій Штика, заступник директора Департаменту – начальник управління професійної, вищої освіти, наукової та освітньо-виховної роботи, соціального захисту дітей та правового забезпечення, окреслив основні особливості освітнього процесу в професійно-технічних навчальних закладах у поточному навчальному році, насамперед, це виконання не державного, як раніше, а регіонального замовлення, акцентував увагу на проблемах, що ускладнюють процес модернізації системи профтехосвіти регіону.

Досягнення сумчан на Кубку світу зі спортивної радіопеленгації

Протягом 2015–2016 навчального року вихованці гуртка «Радіопеленгація» Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (керівники Пугач М.І., Зикова Л.І.) неодноразово здобували перемоги на змаганнях всеукраїнського рівня.

Високу майстерність представники закладу продемонстрували і на Кубку світу зі спортивної радіопеленгації, що проходив із 30 серпня по 2 вересня 2016 року в місті Албене, Республіка Болгарія. За перемогу боролись спортсмени із 23 країн світу.

Спортивна радіопеленгація – дисципліна радіоспорту, що зародилася в Данії та Англії. Це змагання, у яких за допомогою карти місцевості, компаса і радіоприймача з направленою антеною (3,5 МГц і 144 МГц, він же – «пеленгатор») потрібно знайти задану кількість радіопередавачів у лісі або на пересіченій місцевості за найменший час. Участь у змаганнях вимагає не тільки значної фізичної, але й інтелектуальної підготовки.

День відкритих дверей у Сумському обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

У соціально-реабілітаційному відділі комунального закладу Сумської обласної ради − обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю 10 вересня 2016 року було проведено День відкритих дверей для дітей та батьків.

Учасники заходу з великим задоволенням брали участь у творчих майстер-класах: «Грибна галявина», «Метелик», «Веселі малюнки», «Птах миру», «Чарівний мак», «Вітальна листівка», спортивних естафетах та конкурсах загадок.

З метою сприяння налагодженню духовного контакту дітей і батьків через залучення їх до спільної творчої діяльності проведено флеш-моб «Ми-українці!» у рамках проекту «Творча дитина – щаслива родина – квітуча Україна».

Нарада-семінар з питань інклюзивного навчання

Спеціалістами обласної психолого-медико-педагогічної консультації 15 вересня 2016 року проведено нараду-семінар для завідувачів районних (міських) консультацій з теми «Роль психолого-медико-педагогічних консультацій у впровадженні інклюзивного навчання». Для участі в нараді було запрошено фахівців Сумського обласного  інституту післядипломної педагогічної освіти, які займаються питаннями інклюзивного навчання та психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Завідувач обласної ПМПК Гаєва Н.Ф. у своєму виступі зазначила, що фахівцям ПМПК відводиться провідна роль у здійсненні  диференціальної діагностики з урахуванням принципів та умов, що сприяють отриманню якісно-кількісних даних, а це, у свою чергу, дозволяє визначити подальші адекватні умови навчання і виховання дитини в освітній установі, сім’ї, її соціалізацію та інтеграцію в суспільстві.

Розширене засідання Ради з питань аграрної освіти

У Сумському національному аграрному університеті 13 вересня 2016 року проведено розширене засідання Ради з питань аграрної освіти при Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра освіти і науки України  Романа Греби, заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори, директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Олени Попової та керівників вищих аграрних навчальних закладів.

Нарада методистів при директорові Департаменту освіти і науки

У Сумському  обласному  інституті післядипломної педагогічної освіти 14 вересня 2016 року відбулася нарада методистів навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку й відділу моніторингу та зовнішнього незалежного оцінювання при директорові Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Поповій О.І.

У ході роботи розглянуто питання підвищення рівня якості освіти в Сумській області, удосконалення організації методичної роботи районних (міських) методичних кабінетів, оптимізації співпраці з волонтерами в ході забезпечення діяльності  мовних таборів.

Директор Департаменту освіти і науки Попова О.І. акцентувала увагу присутніх на провідній ролі методичної служби в організації навчально-виховного процесу в опорних школах області.