НАУКОВА СПІЛЬНОТА СУМЩИНИ – РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ

Починаючи з 1997 року в третю суботу травня в Україні відзначається День науки. Попри виклики воєнного часу, вчені Сумщини традиційно о цій порі підбивають підсумки реалізованих за рік проєктів та визначаються з планами на майбутнє.
Із цієї нагоди 19 травня 2023 року в Сумах відбулися урочистості, покликані відзначити визнаних науковців та підтримати талановиту молодь. У своєму зверненні до учасників заходу голова Сумської обласної держаної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ зазначив, що здобутки Сумщини в науковій сфері стали для нього справжнім відкриттям. Він наголосив, що пишається досягненнями як іменитих науковців, так і молодих учених та вручив відзнаки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Сумської обласної адміністрації провідним науковцям Сумщини.
Народний депутат України Тетяна СКРИПКА долучилася до привітань та відмітила важливість розвитку науки для розбудови України. На думку шановної гості, немає жодних сумнівів у тому, що саме розвиток науки в Україні, ефективне використання наукових здобутків українських учених можуть і повинні стати підґрунтям економічного зростання держави, забезпечити її конкурентоздатність на світовій арені, перетворити її на повноцінного та рівноправного учасника міжнародного процесу в нинішньому глобалізованому світі.
Заступник голови Сумської обласної ради Вадим ЛИСИЙ вручив відзнаки кращим науковцям Сумщини та наголосив, що головне наше завдання сьогодні – підтримати формування повноцінного українського сегменту на світовому ринку інновацій. Надважливим є широке залучення до наукової діяльності молодого покоління. Для цього необхідно розвивати зацікавлення до науки у середовищі молодих людей, виховувати в них прагнення присвятити свій розум та натхнення цій великій справі.
Заступник голови Сумської обласної держаної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Олена БОЙКО зазначила, що молоде покоління наукової спільноти області – студенти, магістри, молоді вчені відповідають на виклики сьогодення, спрямовуючи свою діяльність на вирішенні нагальних проблем щодо технологічного розвитку, обороноздатності, забезпечення екологічної, біологічної, продовольчої безпеки. Олена Бойко нагородила кращих студентів, молодих учених, учнів Сумщини.
З вітальним словом до наукової спільноти Сумської області звернулася директор Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що відновлення матеріально-технічної бази закладів освіти та наукових установ, розвиток науки та інновацій є пріоритетними питаннями в порядку денному нашої держави. Вона нагородила науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, педагогів закладів загальної середньої, позашкільної освіти, які підготували переможців інтелектуальних конкурсних заходів.  • 12