ПРЕДСТАВЛЕННЯ ВИШИТОЇ МАПИ СУМЩИНИ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «НАУКОЮ ВИШИВАЄМО УКРАЇНУ»

Науковці Сумської області долучилися до проєкту «Наукою вишиваємо Україну», ініційованого Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України.

Суть проєкту полягає в тому, що частини мапи, виконані вченими кожного регіону за автентичними схемами вишивки, характерними для кожної з областей, поєднаються та будуть передані до Верховної Ради України як символ єднання, соборності та цілісності нашої держави.

1 березня 2023 року в Департаменті освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації відбулося представлення відшитої мапи Сумської області. У заході взяли участь члени Ради молодих вчених при Сумській обласній державній адміністрації, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА.

Голова Ради молодих вчених при Сумській обласній державній адміністрації Юрій ДАНЬКО у своєму виступі зазначив, що в умовах сьогодення втілення в життя таких ідей є вкрай важливим свідченням єдиного, незламного духу українців.

Представниця Ради молодих вчених Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка Олена ЛУЦЕНКО поділилася враженнями від роботи над створенням мапи та зазначила, що, незважаючи на постійні тривоги, відключення світла та інші прояви російської агресії проти України, цей проєкт реалізовано вчасно та якісно.

Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА звернула увагу на те, що такі спільні ініціативи, колективні проєкти дають змогу та натхнення рухатися далі в такий нелегкий час, а сама інсталяція «Наукою вишиваємо Україну» демонструє спільність поглядів молодих вчених різних напрямків та їх уміння цінувати культуру України.  • 12