СТАРТУВАЛА РЕЄСТРАЦІЯ НА НМТ-2023

Для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті необхідно пройти процедуру реєстрації, яка розпочалася 3 квітня 2023 року та триватиме до 3 травня. 

Особливістю реєстрації учасників на НМТ-2023 є те, що Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її проведення у безпаперовій формі. Для того, щоб створити персональні кабінети, вступникам потрібно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на вебсайті центру.

До персонального кабінету необхідно внести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ; завантажити в електронній формі сканкопії та фотокопії реєстраційних документів; підтвердити бажання взяти участь у НМТ; надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру; сформувати Сертифікат НМТ 2023 року. 

Для реєстрації необхідно мати:

паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;

документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);

документ, що підтверджує внесену інформацію про  реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

За потреби додати копії:

свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);

медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);

нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);

документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП (паспорт громадянина Укаїни, у якому проставлено відмітку про відмову від прийняття РНОКПП);

документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі png або jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно зчитуватися.

Також під час реєстрації вступник матиме змогу обрати предмет додаткового блоку, а також населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Обрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме три предмети), відтак, реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про: назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування; населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ; потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій. 

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

Для учасників національного мультипредметного тесту 2023 року у Сумській області створено пункти реєстрації, де можна отримати консультативну та технічну допомогу у створенні реєстраційних документів.  • 12