СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ПРОФІЛАКТИКИ ПОРУШЕНЬ ПОВЕДІНКИ В ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

Позашкільний освітній заклад сьогодні – це місце активної соціалізації дітей та підлітків, місце, де вони навчаються, спілкуються, досягають успіху та помиляються, вчаться виправляти ситуацію та намагаються наступного разу вчинити краще.

Як зробити так, щоб кожна помилка стала уроком і ресурсом для розвитку, правильно підійти до її аналізу та усвідомленню наслідків –  питання, яким було присвячено онлайн-семінар для практичних психологів закладів позашкільної освіти «Сучасні підходи до профілактики порушень поведінки у дітей та підлітків».

У заході, проведеному навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  10 березня 2023 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, узяли участь 26 спеціалістів.

Під час зустрічі учасники ознайомилися з відновним підходом щодо профілактики порушень поведінки дітей та підлітків, його ключовими принципами; порівняли ефективність побудови роботи з опорою на традиційні способи профілактики деструктивної поведінки та про використання технік відновного підходу; опрацювали педагогічні стереотипи щодо причин, мотивів поведінкових порушень здобувачів освіти та шляхи їх профілактики.

Під час роботи в мікрогрупах практичні психологи, за модераторства методиста центру Лариси Кондратенко, відпрацювали алгоритм відновної бесіди та емоційної розмови як ефективних технік аналізу та корекції деструктивної поведінки учнів; підвищили рівень власної професійної компетентності з питань проведення відновних технік «Коло одного питання» та «Зустрічі в колі», що застосовуються для створення безпечного освітнього простору, формування навичок безконфліктного спілкування та взаємодії свідомого прийняття рішень.  • 12