БЕЗПЕЧНИЙ КІБЕРПРОСТІР – СКЛАДОВА ЗАХИСТУ ДИТЯЧОГО СЕРЕДОВИЩА

Запровадження змішаної та дистанційної форм навчання в освітніх закладах в умовах війни актуалізувало необхідність формування в дітей ключових та стійких компетенцій щодо безпечної поведінки в мережі Інтернет, навичок ефективного використання її ресурсів для навчання та саморозвитку.  

Обговоренню питання інтернет-безпеки здобувачів освіти було присвячено онлайн-семінар «Превентивна робота соціального педагога щодо сприяння безпеки дітей в інтернеті та попередження правопорушень». Захід проведено     23 листопада 2023 року навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. У його роботі взяли участь 75 соціальних педагогів закладів освіти області.

Під час семінару Світлана ГАВРИЛЕНКО, методист центру, акцентувала увагу присутніх на ключових компетенціях безпечної поведінки підлітків в Інтернеті, принципах соціально-педагогічного супроводу.  Особливу увагу було приділено технології соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті.

Старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Артем БУХТІАРОВ розповів учасникам семінару про протидію вчиненню правопорушень в кіберпросторі.

Наталія МИХАЙЛОВА, соціальний педагог комунальної установи Сумська спеціалізована школа I-III ступенів № 10, презентувала учасникам семінару авторську профілактичну програму «Азбука інформаційної безпеки», метою якої є формування в здобувачів освіти компетенцій, що сприяють забезпеченню інформаційно-психологічної безпеки в умовах воєнного стану.  За результатами участі в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» (2023 рік) програма була визнана переможцем в номінації «Профілактичні програми».  • 12