ДОШКІЛЛЯ СУМЩИНИ: ВИКЛИКИ, ДОСВІД, ІННОВАЦІЇ

освітній форум

30 листопада 2023 року на базі закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 9 «Світлячок» Сумської міської ради відбувся освітній форум педагогів дошкільної освіти Сумщини «Дошкілля Сумщини: виклики, досвід, інновації», який зібрав 150 педагогів дошкільної освітньої галузі області. 

З вітальним словом до педагогічної спільноти звернувся                             голова Сумської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Артюх Володимир Миколайович, який відмітив важливу роль педагогів у реалізації складних завдань дошкільної освіти в умовах воєнного стану та висловив подяку педагогічному загалу за внесок у збереження світу дитинства.

До вітального слова приєдналися: Товстуха Костянтин Олександрович, заступник голови Сумської обласної ради, Дрозденко Олексій Олександрович, начальник Сумської міської військової адміністрації, Безпалюк Анатолій Олексійович, представник дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), координатор освітніх програм.

Омельяненко Ніна Володимирівна, голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти», у вітальній промові відзначила роль і значимість дошкільної освіти в реаліях сьогодення та виконала приємну місію, вручивши дипломи переможцям Всеукраїнського фестивалю кращих практик «Сучасне дошкілля під  крилами захисту».

Гробова Вікторія Павлівна, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, привітала педагогів-дошкільників, зазначила, що дошкільна освіта була і є невід’ємною складовою системи освіти України, стартовою платформою особистісного цілісного розвитку дитини. Попри виклики, пов’язані з війною, заклади дошкільної освіти області спрямовують свою діяльність на створення та забезпечення здорового, безпечного, комфортного середовища для всіх учасників освітнього процесу. Звернула увагу на питання, які хвилюють батьків, педагогів закладів дошкільної освіти, усіх, хто, відповідно до своїх посадових обов’язків визначає вектор руху дошкільної освітньої галузі:

як організувати роботу закладів дошкільної освіти в умовах сьогодення?

як забезпечити максимально можливу безпеку для кожної дитини, кожного працівника?

яких необхідно вжити заходів для подолання освітніх втрат, щоб освітній процес був мобільним і ефективним?

У ході освітнього форуму учасники мали можливість ознайомитися з найкращими прогресивними практиками та інноваціями дошкільної освіти Сумщини: пріоритетними аспектами забезпечення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в умовах сьогодення; ефективними формами взаємодії з дошкільниками в укритті; новою філософією харчування в закладах дошкільної освіти; психосоціальною підтримкою суб’єктів освітнього процесу в умовах надзвичайних ситуацій; формуванням навичок культури безпеки  в дітей дошкільного віку; формуванням соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку з використанням універсального дидактичного посібника з доповненою реальністю «Мандруємо Україною»; ляльковим театром для розвитку навичок у дошкільників «Іскорки суперсил»; брати активну участь в музичному інтенсиві, виконувати вправи психосоціальної підтримки та відновлення.

Атмосфера заходу була емоційною,  інформативною та теплою.

Під час проведення форуму кращих представників освітньої галузі області нагороджено почесними грамотами Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради, Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації.  • 12