ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ПРОГРАМИ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ НА ПЕРІОД ДО 2027 РОКУ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Реформа шкільного харчування набула нового стратегічного розвитку в умовах війни та повоєнного відновлення України. Наразі розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 р. схвалено Стратегію реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року та затверджено операційний план заходів з її реалізації у 2023 – 2024 роках, метою якої є забезпечення різноманітного, збалансованого і якісного харчування в закладах освіти.

Відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 20.11.2023  № 641-ОД «Про утворення робочої групи з розробки проекту Обласної програми реформування системи шкільного харчування в Сумській області» утворено робочу групу, якою розроблено проєкт Програми реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року в закладах загальної середньої освіти Сумської області (далі – Програма), основними завданнями якої є організація якісного та безпечного харчування: закупівля та фінансування; відновлення та модернізація харчоблоків; розвиток кадрового потенціалу; упровадження нових норм харчування, меню, а також формування культури здорового харчування.

06.12.2023 відбулося громадське обговорення проєкту Програми за участі членів робочої групи, начальників управлінь (відділів) освіти територіальних громад області, директорів закладів загальної середньої освіти області, представників громадських організацій. Пропозиції, надані представниками управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, взято до уваги та буде внесено до проєкту Програми.

Реалізація Програми дасть змогу забезпечити учнів різноманітним, збалансованим, якісним харчуванням; збільшити кількість учнів, які харчуються в закладах освіти; відновити та модернізувати харчоблоки закладів освіти з використанням новітніх технологічних процесів; забезпечити системність та регулярність підвищення кваліфікації працівників, відповідальних за організацію харчування дітей та безпечність харчових продуктів.



  • 12