ІІ ЕТАП ПРОВЕДЕННЯ  ХХІV МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

Українська мова — це найкоштовніше надбання українського народу, його найбільший духовний скарб, у якому народ виявляє себе творцем, передає нащадкам свій досвід і мудрість, перемоги і славу, культуру і традиції, думки і сподівання. Українська мова лежить в основі української державності й це додає особливого наголосу на важливості підтримки української мови.

На виконання  Указів  Президента  України  від  9  листопада  2007  року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», від 28 листопада 2007 року № 1155 «Про деякі заходи щодо піднесення ролі української мови», відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 20.10.2023 №1/16290-23 «Про проведення ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» та наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 23.10.2023 №419-ОД «Про проведення І та ІІ етапів ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2023-2024 навчальному році», 30.11.2023 у містах, районах, територіальних громадах Сумської області відбувся ІІ етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Українська мова – гарантія збереження ідентичності нації, запорука соборності та подальшого успішного розвитку країни. Ми завжди пам’ятатимемо, що за право говорити рідною мовою українці віддають свої життя. В українській мові – сила та єдність нашого народу, а єдність – абсолютний пріоритет для нас усіх у сучасних суспільно-політичних умовах.

Беручи участь у конкурсі знавців рідної мови імені Петра Яцика, учасники засвідчують глибоку повагу до своєї держави, народу й рідного краю, демонструють шану й любов до українського слова, адже мета  конкурсу – утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, виховання шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу.

Участь у конкурсі – добровільна.

ІІ етап конкурсу відбувся дистанційно, із дотриманням законодавства України в частині вжиття заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні.

Учасниками ХХІV ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти 46 територіальних громад.

Переможцям ІІ етапу бажаємо успіхів у подальших змаганнях!  • 12