ІІІ ЕТАП ПРОВЕДЕННЯ  ХХІV МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

Українська мова —  найкоштовніше надбання українського народу, його найбільший духовний скарб, у якому народ виявляє себе творцем, передає нащадкам свій досвід і мудрість, культуру та традиції, думки і сподівання. Українська мова лежить в основі української державності і це додає особливого наголосу важливості підтримки української мови.

Українська мова входить до тридцятки найпоширеніших у світі мов, кількість людей, які розмовляють українською – майже 45 мільйонів. Українська мова – єдина серед слов’янських мов, що зберегла кличний відмінок.

25 грудня 2023 року  в  містах, районах, територіальних громадах Сумської області відбувся ІІІ етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (наказ Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 13.12.2023 № 504-ОД «Про проведення ІІІ етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів закладів загальної середньої освіти області у 2023/2024 навчальному році»).

Метою конкурсу є забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді.

У ІІІ етапі ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика взяли участь 204 учні, які вибороли перші місця в ІІ етапі, із 38 територіальних громад.

Для написання робіт конкурсантам було запропоновано творчі завдання на знання української мови, зокрема із таких розділів і тем науки про мову як лексикологія і фразеологія (редагування словосполучень та речень, добір до іншомовних слів українських, розуміння фразеологізмів, уведення їх у речення, добір синонімів, антонімів), орфографічна та пунктуаційна вправність, синтаксичний розбір речення.

Згідно із законодавством України в частині дотримання заходів безпеки, пов’язаних із запровадження правового режиму воєнного стану, ІІІ етап відбувся в дистанційному режимі.

На часі – робота журі з перевірки конкурсних робіт учасників.  • 12