Попри складну безпекову ситуацію в державі та Сумській області, в умовах правового режиму воєнного стану, продовжено ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, із дотриманням заходів безпеки.
У дистанційному форматі відбувся 31 січня 2024 року ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.
На початку змагань із мотиваційними словами до учнів-учасників олімпіади звернулася Ірина УДОВИЧЕНКО, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доктор педагогічних наук, професор, член організаційного комітету ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів 2023/2024 н.р., наголосивши на особистій відповідальності, академічній доброчесності, дотриманні умов проведення та участі в інтелектуальних змаганнях.
Привітала учасників олімпіадних змагань Вікторія ГАРБУЗОВА, завідувач кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології Сумського державного університету, доктор біологічних наук, професор, голова журі.
Із особливостями проведення олімпіади учасників ознайомила Алла МЕТЕЙКО, методист природничої освітньої галузі навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, секретар журі.
Структура комплекту олімпіадних завдань з біології для учнів
8-11 класів складалася із тестів різних типів: вибір однієї правильної відповіді із чотирьох запропонованих; вибір усіх можливих правильних відповідей із п’яти запропонованих; встановлення відповідності; встановлення логічної послідовності; біологічних задач тощо.
Конкурсні завдання виконували учні з 21 територіальної громади.
В олімпіаді взяли участь 6 учнів 8 класу, 11 учнів 9 класу, 6 учнів 10 класу, 5 учнів 11 класу.
За результатами виконаних завдань олімпіади з біології визначено 12 переможців: 8 клас – 3 учні, 9 клас – 4 учні, 10 клас – 3 учні, 11 клас – 2 учні.
Найкращі результати мають учасники команди Сумської міської ради (4 учасники – 3 переможці).
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/golovna-26.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/01-8-1024x633.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/02-9-1024x768.jpg)