ІІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Інформаційні технології є невід’ємною частиною сучасного світу. Їх актуальність постійно зростає, оскільки вони стають все більш доступними, потужними та універсальними. ІТ мають значний вплив на всі сфери життя людини, і їх роль у  світі постійно зростає, що робить їх актуально сучасними та необхідними.

10 лютого 2024 року відбувся (у дистанційному форматі) ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

На початку змагань, із мотиваційними словами до учнів — учасників олімпіади звернулася Ірина УДОВИЧЕНКО, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського ОІППО, доктор педагогічних наук, професор, член організаційного комітету ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів 2023/2024 н.р., наголосивши на особистій відповідальності, академічній доброчесності, дотриманні умов проведення та участі в інтелектуальних змаганнях.

Привітала учасників олімпіадних змагань Оксана ШОВКОПЛЯС,
старший викладач кафедри комп’ютерних наук Сумського державного університету, кандидат фізико-математичних наук, голова журі.

Із особливостями проведення олімпіади учасників ознайомила
Ірина Павленко, методист інформатичної освітньої галузі навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, секретар журі.

ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій відбувся синхронно з іншими областями України за єдиними завданнями.

Учасникам було запропоновано комплексні, інтегровані завдання на використання інформаційних технологій, що вивчаються в курсі «Інформатика» (окрім програмування, у тому числі програмування на VBA), розроблене авторським колективом під керівництвом Миколи КУЗІЧЕВА, консультанта
з інформатичної галузі КУ «ЦПР «Освітня траєкторія» Дніпровської міської ради.

Олімпіадні завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій були зорієнтовані на інформатичну компетентність здобувачів освіти, їхній інтелектуальний потенціал, неординарність і креативність мислення.

Попри дію правового режиму воєнного стану та напруженої безпекової ситуації в країні та Сумській області, конкурсні завдання виконували учні з
14 територіальних громад, зокрема:  9 клас – 8 учнів, 10 клас – 4 учні, 11 клас – 9 учнів.

За результатами виконаних завдань олімпіади з інформаційних технологій визначено 9 переможців: 9 клас – 3 учні, 10 клас – 2 учні, 11 клас –  4 учні.  • 12