КРАЩІ ЗНАВЦІ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ЗМАГАЛИСЯ ЗА ПЕРЕМОГУ В ІІІ ЕТАПІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

Учнівська молодь закладів професійної (професійно-технічної) освіти області 12 грудня 2023 року завітала до Сумського центру професійно-технічної освіти для участі в унікальному масштабному проєкті, який об’єднує знавців і шанувальників українського слова в нашій державі та поза її межами – ХХІV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.

У ІІІ етапі конкурсу брали участь 24 здобувачі освіти із 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Наталія САМОЙЛЕНКО, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, звернулася до учасників мовних змагань із вітальним словом та наголосила: «Українська мова — це наше культурне надбання, це гарантія збереження ідентичності нації, запорука соборності та подальшого успішного розвитку країни. Тому конкурс з української мови імені Петра Яцика є уроком, натхненням для учнів, викладачів і всіх небайдужих у справі піднесення престижу української мови». Директор запевнила, що здобувачі освіти, як завжди, гідно представлять професійну (професійно-технічну) освіту Сумщини у фінальному етапі конкурсу.

Протягом трьох годин юні знавці українського слова виконували завдання різних типів.

Під час заходу для керівників команд проведено літературну вітальню «Поезія в моїй душі» за участю Олександра ВЕРТІЛЯ, українського письменника, поета, перекладача та журналіста, члена Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, Заслуженого журналіста України, та Михайла ВОЛОВА, художника. Потому відбулися майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок та розпису різдвяних пряників.

Здобувачі освіти, які посядуть 1-3 місця, візьмуть участь у фінальному етапі конкурсу.

Бережімо і плекаймо рідну мову, шануймо її та пишаймося нею.

Слава Україні! Українська – мова переможців!  • 12