Нормативне-правове забезпечення

УЗАГАЛЬНЕНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У 2021/2022 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ 

Протиепідемічні заходи в закладах дошкільної освіти визначено постановою Головного державного санітарного лікаря України № 8 від 25 серпня 2021 року.

До таких заходів належать:

 • Дотримання гігієни рук. Використання антисептиків – лише у випадку, коли немає доступу до проточної води з милом.
 • Вимірювання температури дітям безконтактним термометром при вході в заклад.

У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби та/або температури тіла понад 37,2°C, за відсутності батьків, діти повинні бути тимчасово ізольовані в спеціально відведеному приміщенні закладу. Невідкладно необхідно поінформувати батьків (інших законних представників) та прийняти узгоджене рішення щодо подальшої допомоги дитині. Важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

 • Ранкове приймання дитини та передачу її після закінчення дня вихователем на території закладу, проте за межами його будівлі.

За несприятливих погодних умов приймання та/або передачу дітей потрібно здійснювати в приймальних та/або роздягальних групових осередках закладу. За умови перебування в закладі або на його території батьки або особи, які їх замінюють, повинні використовувати засоби індивідуального захисту.

 • Надання пріоритету фізичним активностям та іграм просто неба.

На період карантину в садочках

ЗАБОРОНЕНО:

 • використовувати м’які іграшки;
 • перебувати в приміщеннях у вуличному взутті (без змінного);
 • організовувати батьківські збори (окрім тих, що проводяться дистанційно);
 • запрошувати до закладу творчо-розважальні колективи та інших осіб, які не є його співробітниками.

РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ:

 • розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання/змішування груп;
 • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
 • надавати пріоритет фізичним активностям та іграм, що проводяться на відкритому повітрі;
 • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
 • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
 • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
 • забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ПОЗАШКІЛЬНОЇ, ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ, ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ), ФАХОВОЇПЕРЕДВИЩОЇ, ВИЩОЇ ОСВІТИ

Протиепідемічні заходи в цих закладах освіти визначено постановою Головного державного санітарного лікаря України № 9 від 26 серпня 2021 року. 

До таких заходів належать:

 • роз’яснювальна робота серед персоналу і учнів щодо заходів профілактики коронавірусної хвороби та реагування в разі виявлення її симптомів;
 • інформування щодо вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань;
 • допуск персоналу до роботи за умови використання засобів індивідуального захисту (далі – ЗІЗ);

ВАЖЛИВО! Учні 14 класів можуть входити до закладу освіти та перебувати в ньому без використання засобів індивідуального захисту. Учні, старші 12 років, обов’язково мають носити ЗІЗ, пересуваючись приміщеннями закладу освіти, водночас  можуть не використовувати їх під час проведення занять.

 • розробка та затвердження графіка, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу, та маршрутів руху здобувачів освіти (залучаються всі можливі входи в приміщення закладу);

Графік допуску повинен бути сформований таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу.

 • використання ЗІЗ під час спілкування між працівниками;
 • вхід та перебування в закладі батьків за умови використання масок, проведення термометрії та попереднього узгодження дій з керівником закладу;

Допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю, за умови дотримання вищезазначених вимог, не потребує попереднього узгодження з керівником закладу освіти.

 • проведення занять з окремих предметів просто неба (за можливості).

На період карантину в цих закладах освіти

ЗАБОРОНЕНО:

 • входити до приміщень без використання ЗІЗ;
 • недотримання вимог, встановлених Кабінетом Міністрів України на період карантину та необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів;
 • допущення до роботи персоналу, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ:

 • у процесі викладання навчальної дисципліни педагогічним працівникам використовувати захисні щитки;
 • мінімізувати пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями;
 • у розкладі занять необхідно передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп;
 • раціонально використовувати запасні виходи із закладу освіти, використовувати розмітку на підлозі для двостороннього руху коридорами, виокремлювати зони переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти;
 • після кожного навчального заняття проводити провітрювання протягом не менше 10 хвилин (при провітрювання слід забезпечити безпеку дітей).

Дотримання цих простих правил допоможе вам зберегти здоров’я своє та дітей, представників учнівської і студентської молоді, яких ви навчаєте.

ДО УВАГИ УЧНІВ, СТУДЕНТІВ!

 • Учні 1-4 класу під час освітнього процесу можуть перебувати без використання засобів індивідуального захисту.
 • Учні, старші 12 років, обов’язково мають носити засоби індивідуального захисту, пересуваючись приміщеннями закладу освіти, водночас  можуть не використовувати їх під час проведення занять.
 • Учні, які проконтактували з хворими і потребують 14-денної ізоляції, не можуть брати участь в освітньому процесі.
 • Проведення занять у класах/аудиторіях дозволено лише для окремих класів/груп.
 • Заповненість лекційних залів під час проведення занять, що передбачають поєднання кількох класів/груп, не повинна перевищувати 50% при забезпеченні максимальної дистанції між здобувачами освіти.
 • У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби COVID-19 в одного із здобувачів освіти, усі інші учні/студенти відповідної групи/класу визнаються такими, які потребують самоізоляції.
 • Здобувачі освіти, які мають симптоми гострих респіраторних захворювань, не можуть прийти в заклад освіти.
 • Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з  милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук не рекомендується. 

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ! 

 • · Вхід та перебування в закладі освіти батьків здобувачів освіти дозволяється з метою захисту прав здобувачів освіти за умови використання засобів індивідуального захисту, проведення термометрії та попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу.

Допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю, за умови дотримання вищезазначених вимог, не потребує попереднього узгодження з керівником закладу освіти.  

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ!

Перелік нормативно-правової документації для організації освітнього процесу та забезпечення діяльності закладів дошкільної, загальної середньої освіти

1. Лист Міністерства освіти і науки України від 30 серпня 2021 року  № 1/9-436 «Щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році»

2. Лист Міністерства освіти і науки України від 28 серпня 2021 року № 1/9-433 «Про окремі питання діяльності закладів загальної середньої освіти у новому 2021/2022 навчальному році»

3. Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 26 серпня 2021 р. № 9 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)»

4. Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 25 серпня 2021 р. № 8 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)»

5. Постанова Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2021 року № 871 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305»

6. Лист Міністерства освіти і науки України від 10 серпня 2021 року №1/9-406 «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році»

7. Наказ Міністерства освіти і науки України від  17 липня 2021 року № 913 «Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад у 2021/2022 навчальному році»

8. Наказ Міністерства освіти і науки України від  17 липня 2021 року № 914 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2021/2022 навчальному році»

9. Наказ Міністерства освіти і науки України від  13 липня 2021 року № 813 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти» 

10. Наказ Міністерства освіти і науки України від  12 липня 2021 року № 795  «Про надання грифа «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» модельним навчальним програмам для закладів загальної середньої освіти»

11. Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 р. № 786 «Про внесення змін до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»

12. Лист Міністерства освіти і науки України від 07 липня 2021 року №1/9-344 «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік»

13. Лист Міністерства освіти і науки України від 07 липня 2021 року №1/9-347 «Щодо окремих питань організації харчування у 2021-2022 роках у закладах дошкільної, загальної середньої освіти»

14. Лист Міністерства освіти і науки України від 29 червня 2021 року № 1/9-337 «Щодо сприяння розвитку мережі закладів дошкільної освіти (відділень, груп) різних типів та форм власності та належного фінансування галузі дошкільної освіти»

15. Лист Міністерства освіти і науки України від 25 червня 2020 року № 1/9-348 «Щодо створення інклюзивного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти». 

16. Наказ Міністерства освіти і науки України від 27 травня 2021 року№ 588 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 серпня 2016 року № 944» (оновлено Положення про з’єднаний клас)

17. Лист Міністерства освіти і науки України від 17 травня 2021 року 1/9-256 «Щодо вакцинації працівників освіти»

18. Наказ Міністерства освіти і науки України від 23 квітня 2021 р. № 457 «Про затвердження типових програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників»

19. Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 23 квітня 2021 року № 4 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

20. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». 

21. Лист Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2021 року №1/9-148 «Щодо методичних рекомендацій до оновленого Базового компонента дошкільної освіти».

22. Лист Міністерства освіти і науки України від 10 березня 2021 р. № 1/9-128 «Щодо необхідності проведення додаткових профілактичних заходів в середовищі дітей та підвищення обізнаності батьків»

23. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 25 вересня 2020 року № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»

24. Наказ Міністерства освіти і науки України від 8 вересня 2020 року № 1115, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224 «Деякі питання організації дистанційного навчання».

25. Наказ Міністерства освіти і науки України від 02 вересня 2020 р. № 1096 «Про внесення змін до методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів нової української школи».

26. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р.  № 898 «Про деякі питання державних стандартів повної загальної середньої освіти»

27. Наказ Міністерства освіти і науки України від 25 червня 2018 року № 676 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти».

28. Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2205 від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів»

Перелік нормативно-правових документів для роботи у Новій українській школі

 1. Концепція «Нова українська школа» (2016)
 2. Розпорядження Кабінету міністрів України «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року» від 14 грудня 2016 р. № 988-р
 3. Наказ Міністерства соціальної політики України від 10.08.2018 року № 1143 «Про затвердження професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти»
 4. Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.07.2018 року № 776 «Про затвердження Концепції розвитку педагогічної освіти»
 5. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі»
 6. Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 року № 1362 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів першого класу Нової української школи»
 7. Лист Міністерства освіти і науки України  від 02.04.2018 року №1/9-190 «Щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи»
 8.  Лист Міністерства освіти і науки України від 18.05.2018 року № 1/9-322 «Роз’яснення щодо порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах в умовах повної або часткової інтеграції різних освітніх галузей, можливість якої передбачена Державним стандартом початкової освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 87 від 21 лютого 2018 р.»
 9. Інформаційні матеріали щодо створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок у 2019/2020 н. р. (додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 27.06.2019 року № 1/9-414)
 10. Наказ Міністерства освіти і науки України від 27.08.2019 року № 1154  «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання  навчальних досягнень учнів другого класу»
 11. Наказ Міністерства освіти і науки України  від 07.02.2020 року №143 «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи»
 12. Лист Міністерства освіти і науки Ураїни від 11.08.2020 року № 1/9-430 щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році
 13. Наказ Міністерства освіти і науки України  від 02.09.2020 року № 1096 «Про внесення змін до методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи»
 14. Наказ Міністерства освіти і науки України  від 16.09.2020 року № 1146 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи»
 15. Лист Міністерства освіти і науки України  від 22.07.2020 року № 1/9-394 «Про переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2020/2021 навчальному році»  
 16. Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 23.12.2020 року № 2736 «Про затвердження професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)»
 17. Наказ МОН від 13.07.2021 № 813 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти»
 18. Уроки доброчесності (курс за вибором розроблений для 3-4-х класів та відповідає Державному стандарту початкової освіти)
 19. Ресурс педагога: матеріали-практикуми для вчителів молодшої школи для розвитку емоційного інтелекту в дітей, ознайомлення і роботи з емоціями, профілактики цькування, а також створення безпечного простору в класі.
 20. Закон України “Про освіту”
 21. Наказ Міністерства освіти і науки від 07.06.2017 № 1/9-315 «Про структуру 2017-2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів»
 22. Лист Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 12.06.2017 № 03-13/2887 «Про громадське обговорення»
 23. Лист Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 19.06.2017 № 03.1-13/3036 «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році»
 24. Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-27 від 22.01.2018 “Щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2017/2018 навчальному році”
 25. Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.07.2018 № 813 “Про затвердження типової освітньої програми спеціальних закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми потребами”
 26. Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.07.2018 № 814 “Про затвердження типової освітньої програми початкової освіти спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами”
 27. Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.07.2018 № 815 “Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.06.2018 № 627”
 28. Наказ Міністерства освіти і науки України від 03.08.2018 № 863 “Про проведення експерименту всеукраїнського рівня “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення інтегрованого курсу “Природничі науки” для 10-11 класів закладів освіти загальної середньої освіти “на серпень 2018 – жовтень 2022 роки”
 29. Лист Міністерства освіти і науки України від 06.08.2018 № 1/9-485 “Організаційно-методичні засади освітнього процесу у спеціальних закладах освіти в 2018/2019 навчальному році”
 30. Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.08.2018 № 917 “Про внесення змін у додатки до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.07.2018 № 814”
 31. Лист Міністерства освіти і науки України від 20.08.2018 № 1/9-504 “Щодо експериментального впровадження інтегрованого курсу “Природничі науки”
 32. Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.08.2018 № 923 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу у Новій українській школі”
 33. Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.08.2018 № 924 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі”
 34. Лист Міністерства освіти і науки України від 30.08.2018 № 1-11/9224 “Щодо функціонування груп подовженого дня у закладах загальної середньої освіти “
 35. Лист Міністерства освіти і науки України від 05.04.2019 № 1/9-227 «Щодо прийому дітей до перших класів у 2019 році»
 36. Лист Міністерства освіти і науки України від 23.04.2019 № 1/9-269 «Щодо розроблення статуту закладу загальної середньої освіти» 
 37. Лист Міністерства освіти і науки України від 23.05.2019 № 1/11-4833 «Щодо використання освітніх ресурсів для компетентнісного навчання учнів і післядипломної підготовки педагогічних працівників» 
 38. Лист Міністерства освіти і науки України від № 1/11-5966 від 01.07.2019 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році» 
 39. Лист Міністерства освіти і науки України від 03.02.2020 №1/9-64 про методичні рекомендації щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році 
 40. Лист Міністерства освіти і науки України від 23.03 2020 № 1-9/173 “Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину”
 41. Наказ Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 № 463 “ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ УЧНІВ, ЯКІ ЗАВЕРШУЮТЬ ЗДОБУТТЯ ПОЧАТКОВОЇ ТА БАЗОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ, У 2019/2020 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ”
 42. Лист Міністерства освіти і науки України від 31.03.2020 № 1/9-182 “Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти”
 43. Лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 04.06.2020 № 22.1/10-1154 “Про методичні рекомендації щодо організації роботи сайту закладу освіти (із фокусом на повагу прав людини в онлайновому просторі)”
 44. Лист Міністерства освіти і науки України від 11.06.2020 №1-9/317 “Щодо прозорості та інформаційної відкритості закладів загальної середньої освіти”
 45. Лист Міністерства освіти і науки України від 22.06.2020 № 1/9-338 «ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ЗАВЕРШЕННЯ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ»
 46. Лист Міністерства освіти і науки України від 05.08.2020 № 1/9-420 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році»
 47. Лист Міністерства освіти і науки України від 26.08.2020 № 1/9-479 “Про онлайн-курс з організації змішаного та дистанційного навчання”  
 48. Лист Міністерства освіти і науки України від 02.09.2020 № 1/9-502 «Щодо методичних рекомендацій з організації освітнього процесу закладів загальної середньої освіти»
 49. Лист Міністерства освіти і науки України від 01.02.2021 №1-9/46 щодо проведення 40-го ювілейного фестивалю юних художників “Малий Бітолський Монмарт 2021”
 50. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 р. № 31 “Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти”
 51. Лист Міністерства освіти і науки України від 19.06.2021 № 1/9-268 “Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в період літніх канікул”
 52. Лист Міністерства освіти і науки України від 29.06.2021 № 1/9-337 “Щодо сприяння розвитку мережі закладів дошкільної освіти (відділень, груп) різних типів та форм власності та належного фінансування галузі дошкільної освіти”
 53. Лист Міністерства освіти і науки України від 07.07.2021 № 1/9-344 “Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік”
 54. Лист Міністерства освіти і науки України від 07.07.2021 № 1/9-347/26-04/19995/2-21 “Щодо окремих питань організації харчування у 2021-2022 роках у закладах дошкільної, загальної середньої освіти”
 55. Наказ Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти”
 56. Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021 № 10 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»
 57. Лист Міністерства освіти і науки України від 22.09.2021№ 1/9-48  «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році»
 58. Лист Міністерства освіти і науки України від 22.09.2021№ 1/9-487 «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти під час “жовтого” рівня епідемічної небезпеки»
 59. Наказ Міністерства освіти і науки України від 04.10.2021№ 1067 «Про затвердження Порядку наповнення вебплатформи дистанційног навчання “Всеукраїнська школа онлайн” освітніми матеріалами»
 60. Лист Міністерства освіти і науки України від 07.10.2021 № 1/9-532 «Про умови та порядок проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022»
 61. Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 19.10.2021 № 18 «Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення масових заходів (крім спортивних) на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»
 62. Лист Міністерства освіти і науки України від 21.10.2021 № 1/9-558 «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти під час епідемічної небезпеки»
 63. Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.11.2021№ 1166 «Про організацію та проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»
 64. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 05.11.2021 № 2441 «Про затвердження рекомендованого Примірного чотиритижневого сезонного меню рекомендованого для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6(7) років в закладах освіти..»
 65. Лист МОН № 1/21035-21 від 02.12.21 року «Про розподіл освітньої субвенції на 2022 рік»
 66. Наказ МОН № 1306 від 03.12.2021 року «Про надання грифа «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» підручникам для 9 класу закладів загальної середньої освіти»
 67. Наказ МОН № 1336 від 09.12.2021 року «Про підготовку та проведення основного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022»
 68. Наказ МОН № 1340 від 10.12.2021 року «Про затвердження Типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників з розвитку цифрової компетентності»
 69. Наказ МОН № 1341 від 10.12.2021 року «Про організацію повторного видання підручників для 9 класу закладів загальної середньої освіти»
 70. Наказ МОН № 1369 від 14.12.2021 року «Про проведення підсумкового етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»
 71. Лист МОН № 1/22048-21 від 16.12.21 року «Щодо забезпечення виконання наказів МОН від 30 вересня 2021 року № 1049 (зі змінами) та від 10 грудня 2021 року № 1341»
 72. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1797-р «Про погодження розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2022 році»
 73. Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 06 грудня 2021 року № 23 «Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення масових заходів (окрім спортивних) на період карантину  у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)»

 • 12