ОНЛАЙН-НАРАДА ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ ЩОДО АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ ІРЦ

Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року спрямовано на забезпечення рівних можливостей кожної людини реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими та передбачає інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер державної політики, – на цьому наголосив начальник відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Віталій БІЛАШ під час онлайн-наради для директорів інклюзивно-ресурсних центрів 16 травня 2023 року.

У ході наради завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Юлія ДІДОРЕНКО окреслила питання забезпечення соціальних послуг для осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в інклюзивних групах/класах відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та здійснення системного супроводу осіб з особливими освітніми потребами, які вимушено змінили місце проживання. Окрему увагу було акцентовано на створенні безпечних умов під час перебування в установі фахівців, дітей та їх батьків.

Досвідом участі в проєкті «Програма підтримки вчителів закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів», організованому благодійною організацією «Бачити серцем», поділилася директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області Лариса КОЗІЙ.

Учасники наради долучилися до загального обговорення проблемних питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів області та шляхів їх вирішення.  • 12