ПЕДАГОГІКА ГРИ В ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Формування цілісної готовності педагогів до впровадження гри як наскрізного підходу у взаємодії з дітьми дошкільного віку, застосування ігрових та діяльнісних методів навчання в освітньому процесі закладів дошкільної освіти, забезпечення всебічного розвитку дітей і наступності між дошкільною та початковою освітою в умовах запровадження Базового компонента дошкільної освіти й Концепції «Нова українська школа», актуальні  питання сьогодення.

Наданню методичної допомоги педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти із цього питання було присвячено роботу Сесія 2 обласної методичної майстерні # 3 «Педагогіка гри у закладах дошкільної освіти», реалізованої навчально-методичним відділом координації освітньої діяльності та  професійного розвитку Сумського ОІППО 19 грудня 2023 року в онлайн-форматі. Учасники заходу – завідувачі, вихователі-методисти, вихователі, практичні психологи, учителі-логопеди закладів дошкільної освіти області.

Лариса МІЩЕНКО, методист з  дошкільної освіти навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та  професійного розвитку Сумського ОІППО, ознайомила педагогів з особливостями та значенням  вільної гри в розвитку дитини та звернула увагу на роль дорослого щодо організації вільної гри дитини.

Єлизавета КОВТУН, старший викладач кафедри теорії та методики змісту освіти Сумського ОІППО, розкрила питання реалізації ігрового підходу, використання ігрових технологій у закладі дошкільної освіти. Вікторія ЛОБОДА, викладач кафедри теорії та методики змісту освіти Сумського ОІППО, зосередила увагу на характеристиці гри та сферах всебічного розвитку дитини. Учасники заходу мали можливість в ігровому онлайн-форматі зануритися у світ ігор: «Вітання», «Парашут», «Світ вільної гри», «Мозковий штурм «Характеристики гри», «Мій ігровий досвід», «День народження», «Продукти для торта», «Стан потоку», «Секрети педагога-дизайнера»,  «Лего-розминка», «Лего-руханка».

По завершенню заходу Ірина УДОВИЧЕНКО, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи  Сумського ОІППО, доктор педагогічних наук, професор, підбила підсумки заходу та вручила педагогам сертифікати, які засвідчують, що учасники взяли участь в обласній методичній майстерні  # 3.                       Сесія 2 «Педагогіка гри у закладах дошкільної освіти».

Учасникам надано методичні рекомендації щодо застосування ігрових та діяльнісних методів «навчання через гру» в освітньому процесі закладів дошкільної освіти.  • 12