ПЕДАГОГИ СУМЩИНИ НАВЧАЮТЬСЯ НАДАВАТИ ПЕРШУ ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ

З метою розвитку загальних та професійних компетентностей педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, необхідних для створення, підтримки та розвитку здорового, безпечного, розвивального, інклюзивного освітнього середовища та надання психолого-педагогічної підтримки учасникам освітнього процесу в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема пов’язаних з воєнними діями на території України, Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та сприяння Міністерства освіти і науки України започатковано  проєкт «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайної ситуації».  

Проєкт реалізується у три етапи. Протягом першого етапу (квітень – травень 2023 року) в області було підготовлено 6 тренерів, які мають навчити понад 600 педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.  

У вересні 2023 року стартував другий етап реалізації проєкту, зокрема, проведення тренінгів для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти щодо підвищення їх психологічної компетентності з питань травми, її впливу на дорослих та дітей, особливостей взаємодії з дітьми дошкільного віку у стані дистресу, створення безпечного освітнього середовища в умовах війни та підвищення особистої резилієнтності педагогів шляхом оволодіння сучасними копінг-стратегіями. Станом на 27 вересня 2023 року тренером проєкту Ларисою КОНДРАТЕНКО, методистом навчально-методичного центру комунальної установи Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, проведено 2 тренінги з тем «Розуміння впливу війни на дітей та дорослих. Базові підходи до надання першої психологічної допомоги»,  «Травма-чутливі практики та безпечне реагування на неї.  Формування стійкості до стресу». Усього заплановано 10 таких зустрічей.

У жовтні – листопаді розпочнеться робота з підготовки фахівців із числа педагогічних працівників закладів дошкільної освіти області щодо особливостей організації та проведення роботи з батьками дошкільників в умовах війни, підвищення їх мотивації до взаємодії із закладом дошкільної освіти з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку. 

Реалізація проєкту триватиме до лютого 2024 року.



  • 12