ПРО ЛІЦЕНЗУВАННЯ У СФЕРІ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ

Відкриття нової професії: вимоги сьогодення –  тема заключного семінару про ліцензування та атестацію у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.

Щороку в Сумській області заклади освіти проходять ліцензування та відкривають майже 25 професій, з них 2 – 4 нових. Так, у 2023 році проліцензовано дві нові професії «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики», «Офіс-адміністратор», у 2022 році – чотири нові професії «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів», «Рятувальник», «Рятувальник-верхолаз», «Рятувальник-хімік».

Ліцензування нової професії для закладу освіти означає розвиток, удосконалення матеріально-технічної бази, розширення інформаційного простору, упровадження новітніх технологій. Для області ліцензування нової професії – це розвиток виробництва та економічне зростання. Тому семінар «Відкриття нової професії: вимоги сьогодення», що відбувся1 лютого 2024 року,відвідали представники закладів професійної (професійно-технічної),  фахової передвищої та вищої освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, установ та організацій Товариства сприяння обороні України,  Державної служби надзвичайних ситуацій тощо.

До семінару долучилася представниця директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Марина МИХАЙЛЕНКО, головний спеціаліст відділу змісту освіти та організації освітнього процесу головного управління професійної освіти.

Учасників заходу ознайомлено з алгоритмом проведення ліцензування у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, вимогами до складання ліцензійної справи.

Практично опрацьовано заповнення відповідних документів.

Розглянуто Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.

Досвідом створення електронної ліцензійної справи поділилося ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище».

Представлено методичні напрацювання з ліцензування: «Розширення провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти: методичні рекомендації», «Розширення (збільшення ліцензованого обсягу) провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти: методичні рекомендації».

Анонсовано е-ресурс «ЛІЦЕНЗУВАННЯ У СФЕРІ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ».

За підсумками матеріалів семінару проведено онлайн-тестування «Що знаю про ліцензування у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.  • 12