ПРО ВАЖЛИВІСТЬ МІЖНАРОДНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ PISA

Відколи Україна отримала базу даних із результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, аналітики Українського центру оцінювання якості освіти працюють над виявленням і висвітленням для широкого загалу значущих даних, що були зібрані в ході цього дослідження.

Для освітянської спільноти вже доступні презентаційні матеріали (https://www.youtube.com/watch?v=Y_QK3p_4920), Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022  (https://osvita.ua/doc/files/news/907/90711/PISA-2022_Nacionalnij_zvit_povnij.pdf), основні результати та висновки (https://osvita.ua/doc/files/news/907/90711/PISA-2022_Nacionalnij_zvit_korotkij.pdf).

          Усі матеріали, що стосуються організації та проведення цього дослідження, містяться на офіційному сайті PISA (https://pisa.testportal.gov.ua/), тут можна ознайомитися зі згаданими вище матеріалами, рамковими документами та резюме минулих етапів даного дослідження. У спеціальному тестовому модулі сайту (https://test-pisa.testportal.gov.ua/register) опубліковано понад 300 цікавих практично орієнтованих завдань з математики, читання, природничо-наукових дисциплін. Окрім того, окремі приклади завдань представлено в рамкових документах PISA, переклади яких наведено в рубриці «Корисні матеріали, публікації» (https://pisa.testportal.gov.ua/publikatsii/). Завдання минулих циклів PISA можна знайти англійською мовою на сайті Організації економічного співробітництва та розвитку (https://www.oecd.org/pisa/test/).

У 2024 році буде оприлюднено звіт про результати участі України в галузі креативного мислення, який, у цій інноваційній галузі, стане підгрунтям для аналітиків і дослідників. Український центр оцінювання якості освіти  здійснить переклад українською мовою першого тому Міжнародного звіту за результатами дослідження, а також розширить тестовий модуль, тому кожен учитель, який хоче, щоб його учні спробували себе в справжніх завданнях міжнародного дослідження, перекладених українською мовою, може зайти на сайт (https://test-pisa.testportal.gov.ua/register) і запропонувати учням попрацювати із завданнями з математики, читання, природничих дисциплін.

Продовження участі України у дослідженні PISA та участь у циклі PISA-2025, що триватиме протягом 2023-2026 років, регламентовано Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 року № 1141-р «Деякі питання участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2025». У цьому циклі буде досліджено галузь «навчання в цифровому світі», а також  рівень сформованості в учнів знань з англійської мови. Міністерство освіти і науки України забезпечить участь України у міжнародному дослідженні PISA-2025, відповідальним виконавцем за його проведення буде Український центр оцінювання якості освіти.



  • 12