ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ВТРАТИ

Смерть близької людини – це особиста трагедія і горе, яке потребує часу та внутрішніх ресурсів, досвід, який може торкнутися кожного з нас. У часи війни люди все більше стикаються із раптовими втратами, тому дуже важливо говорити про це, розуміти особливості горювання і знати, як можна допомогти собі та іншим.

Під час проведення 17 квітня 2024 року онлайн-порадника навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти   обговорено питання супроводу людей, які зазнали втрати.

Практичні психологи закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, інституційного догляду та виховання дітей та методист центру Анна РАСТРОСТА у спільному діалозі  розглянули соціальні стереотипи, упередження та міфи, що існують  у середовищі і впливають на особисті переконання людини щодо втрати та смерті,  особливості  та ефективні втручання на певних етапах горювання.

Спеціалісти практично опрацювали техніки емоційного розвантаження, які є допоміжними під час горювання, написання листів, що можуть бути першим дієвим кроком до прояснення власної позиції, зниження напруженості, вправи на пошук ресурсів проживання травми, усвідомлення зміни ідентичності у зв’язку з втратою для відновленню соціальних зв’язків або створення нових. 

 Учасники зустрічі отримали практичні поради щодо ефективної підтримки людей у горі.



  • 12