ПІДГОТОВКА УЧНІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ДО НМТ-2023 З БІОЛОГІЇ

Біологія – важлива наука, знання якої знадобляться кожній людині в повсякденному житті. Будь-яка наука з’являється в результаті необхідності вирішення тих чи інших завдань, що постали в процесі розвитку людини, і біологія – не виняток. Вивчення закономірностей усіх проявів живого, розкриття сутності життя, систематизація живих істот – усе це вивчає наука біологія. Біологічні знання – обов’язковий компонент загальнолюдської культури, основа формування наукової картини всього світу. Так, у 2022/2023 навчальному році, під час складання НМТ, серед навчальних предметів на вибір учнів випускники закладів загальної середньої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту, можуть обрати третім предметом біологію, що дасть їм можливість вступати на профільні спеціальності, де необхідні відповідні знання.

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2023 рік, 23 лютого 2023 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний методичний порадник «Підготовка учнів закладів загальної середньої освіти до НМТ-2023 з біології: практичний аспект» для вчителів біології та екології.

У ході роботи методичного порадника Кісільова М.В., методист з біології та екології навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, акцентувала увагу вчителів на  особливостях та практичному аспекті підготовки учнів закладів загальної середньої освіти до НМТ-2023 з біології; ознайомила з навчально-методичним забезпеченням ефективної підготовки до НМТ з біології у      2023 році та звернула увагу на засоби підвищення професійної компетентності вчителів біології та екології в процесі підготовки учнів до НМТ з біології.

За результатами методичного порадника вчителям надано методичні рекомендації щодо підготовки учнів закладів загальної середньої освіти до НМТ з біології.  • 12